david rusňák a drfg

DRFG Davida Rusňáka a realizované investice

Investiční skupině Davida Rusňáka se ve světě investování daří velmi dobře. V posledních letech se jí povedlo navázat mnohá partnerství a realizovat zajímavé investice. Skupina se především věnuje nemovitostem, telekomunikacím a finančním službám.

Jaké jsou realizované investice?

Oblíbený Retail Park Trutnov

DRFG Davida Rusňáka investovala do obchodní zóny Retail Park Trutnov, hypermarketu Tesco a hobby marketu OBI. Zóna stojí na ploše 23 m2 a podle recenzí je velmi oblíbenou destinací na Trutnovsku. Mezi nájemní obchody patří OBI, Tesco, Hervis sport, JYSK, New Yorker, CCC, GATE, Dráčik, Planeo elektro a DM drogerie.

Strategická Retail Arena Chodov

Obchodní centrum Chodov se nachází přímo u vjezdu do Prahy, poblíž dálnice D1. Jak udávají recenze, je to velmi strategické místo. Nájemcem je Deca Sport se svým obchodem Decathlon. Mezi další nájemce patří Baumax, Warme a Golf House.

V srdci Brna – Náměstí Svobody 20

Komplex kancelářských a retailových prostorů se nachází v srdci Brna na Náměstí Svobody 20. Nájemní smlouvy zde mají uzavřené silné obchodní řetězce jako je poradenská společnost PricewaterhouseCoopers, obchod s oblečením New Yorker či pekařství BreadWay.

DRFG investuje do fondů

DRFG se zaměřuje na dva investiční fondy „Czech Real Estate Investment Fund“ a „Czech Energy & Infrastructure Fund“.

Energetický fond Czech Energy & Infrastructure Fund a cíle do budoucna

Skupina intenzivně pracuje na spuštění energetického fondu Czech Energy & Infrastructure Fund, jehož vznik byl dlouho plánovaný. Z diskuze vyplývá, že pro jeho založení bylo potřeba kvalitní a stabilní portfolio, což se z velké části podařilo. Aktuálně má fond připraveno k nákupu pět fotovoltaických elektráren s hodnotou dluhopisů 1,9 miliardy korun.

Podařilo se také připravit k provozu Teplárnu Šternberk, kde DRFG zcelila svůj podíl a vlastní zde 100 % akcií.

Podle diskuze s Pavlem Svoreněm, klíčovou osobou v oblasti energetiky, chce Investiční skupina Davida Rusňáka ustálit výrobu elektrické energie. Také plánuje navázat nové kontakty s odběrateli tepla. Dalším cílem je optimalizovat náklady zejména v oblasti paliv.

Dále by Vás mohlo zajímat o DRFG a Davidu Rusňákovi

Klíčová slova:

DRFG, David Rusňák

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..