DRFG investice

Rusňákova DRFG radí: Jak uspět v investování?

Investovat může dnes každý, nejsou k tomu nutné žádné speciální znalosti trhů, taktiky ani matematiky. Zázračné zbohatnutí na investicích sice čeká na málokoho, když se ale vyhnete těm největším chybám, budete úspěšní i vy. Klíčem jsou mimo jiné i realistická očekávání.

Nízký objem volných prostředků či vaše konzervativní založení nemusí znamenat, že investice nejsou nic pro vás. Na trhu najdete i solidní investiční společnosti, které se zaměřují na konzervativní klientelu a u kterých stačí investovat klidně jen pár stokorun měsíčně.

Jednou z těchto investičních společností je i brněnská DRFG (David Rusňák Family Group). Ta provozuje dva fondy otevřené široké veřejnosti: dluhopisový DRFG UCITS Bond Fund a nemovitostní DRFG AIF Real Estate Fund. Jejich výnosy jsou stabilně zajímavé a žádná velká rizika vám tady nehrozí. Rozhodně se nejedná o žádné letadlo.

Z recenzí i odborných diskuzí vyplývají hlavně tři zlatá pravidla pro investiční úspěch. Pokud se jich budete držet, nemusíte se bát neúspěchu ani ztráty svých peněz.

 

1.      Určete si svůj investorský cíl

Než někam vložíte své peníze, je nutné do detailu pochopit svou výchozí situaci – sepište si všechny své příjmy a výdaje a také všechny své finanční plány a potřeby do budoucna. Jasně si určete svůj investorský cíl – chcete zabezpečit děti na studiích, opatřit si finance pro nákup nemovitosti nebo si přilepšit na důchod? Neváhejte se o pomoc s tímto krokem obrátit klidně na odborníky.

 

2.      Při investování vždy co nejvíce diverzifikujte

Vždy rozmělňujte své celkové riziko. Kombinujte investice u různých společností, do různých produktů. Investujte v různých časových horizontech i s různou mírou dostupnosti peněz (likvidity). Podílové fondy jsou skvělým řešením, pokud můžete investovat jen nižší částky. Vaše peníze totiž diverzifikují za vás. Rozdělují totiž celý spravovaný objem.

 

3.      Nepodléhejte emocím

Při investování je naprosto klíčové nepodlehnout momentálnímu tlaku emocí. Neinvestujte zběsile do toho, co je zrovna mediálně populární (v současnosti např. kryptoměny). Stejně tak neprodávejte s prvními vážnějšími poklesy hodnoty. Pokud budete reagovat emocionálně, budete kupovat za vysoké ceny a prodávat za nízké. Pokud to ustojíte a budete uvažovat s chladnou hlavou (nebo budete spolupracovat s odborníky), bude tomu přesně naopak. A o to přece v investování jde.

Dále by Vás mohlo zajímat o DRFG a Davidu Rusňákovi

Klíčová slova:

DRFG, David Rusňák

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.