DRFG Finance Petr Válek

Finančně poradenský trh se kultivuje, říká obchodní ředitel DRFG Finance Petr Válek

Petr Válek je obchodním ředitelem skupiny DRFG Finance již od roku 2007. Tenkrát, když začínal, si v naivní představě myslel, že bude obchodovat s akciemi jako ve filmu Wall street s Charlie Sheenem v hlavní roli. Ve skutečnosti ale nešlo o akcie, nabízel klientů z velké části hlavně pojištění, investice byly pouze doplňkem. Trh byl postaven na tom, že klient si není vědom nebezpečí a bylo tedy potřeba se ho vyptat a zaměřit se na slabá místa.

“V žádném případě si nemyslím, že pojištění je něco špatného. Dodnes je mezi námi spousta lidí, kteří pojištění nemají a neuvědomují si, jaké to může mít následky. Pak je tady ještě skupina lidí, která pojištění sice uzavřela, ale špatně a vyhazují měsíc co měsíc peníze z okna. Samozřejmě je tu i skupina, která má pojištění uzavřené dobře, takových lidí je ale v naší zemi málo,” komentuje situaci Petr Válek, ředitel DRFG Finance.

Investovat se dá do fondů a dluhopisů prostřednictvím distribuce DRFG


V dnešní době mají poradci i jejich klienti nepřeberné množství možností, jak se vzdělávat v oblasti finančnictví a pojištění. Jsou to např. návštěvy finančních seminářů a konferencí, četba odborných publikací, vyhledání recenzí na internetu, čímž se například ujistíte, že se nesetkáváte s modelem letadlo.

“O svůj důchod se nebojím, na trhu se sice čas od času najde někdo, kdo není nejlepší ve svém oboru, i přesto je tu celá řada odborníků.” vzkazuje Petr Válek.

Bohužel stále platí, že někteří poradci nemají zájem peníze vydělávat s klientem, nýbrž na něm.
Ke kultivaci finančně poradenského trhu hodně přispívají tzv. velcí hráči, a to vůbec není ke škodě, naopak.

Petr Válek je v investiční skupině DRFG Davida Rusňáka zodpovědný za chod finanční distribuce. Na starosti má také vzdělávání a školení konzultantů, kteří upravují klientům produkty na míru jejich aktuálním potřebám, ať už se to týká dluhopisů nebo třeba podílových fondů. Zároveň je také učí tomu, aby jejich práce měla dopad dlouhodobějšího rázu, aby si vybudovali vlastní portfolio a naplnili ho zástupem spokojených klientů, o který se dobře postarají. V tomto modelu vydělávají konzultanti s klienty, nikoli na nich. Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka si na takovém přístupu zakládá.


Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.