Jaké dovednosti člověku zajistí úspěch?

Jaké dovednosti člověku zajistí úspěch?

Který člověk by nechtěl být úspěšný? Jenže dosáhnout úspěchu, který by nebyl jen pomíjivý, ale který by byl opravdu dlouhodobý, to není nic snadného. K tomu, aby člověk dosáhl dlouhodobého úspěchu potřebuje několik dovedností, jež dlouhodobý úspěch zajišťují. Otázkou je, jaké dovednosti jsou potřeba? 

Za sepsáním dovedností, které stojí za dlouhodobým úspěchem, stojí kouč Travis Bradberry, který tvrdí, že zmíněné dovednosti se nikdy nepřestanou vyplácet. Vždy z nich bude mít člověk ten největší užitek, a to jak proto, že člověka něco naučí, ale také proto, že člověka budou neustále něco učit.  

Naslouchání jako dovednost č. 1 

Člověk musí umět naslouchat. To se mu ostatně hodí jak v osobním, tak v profesním životě. Podle zmíněné kouče je naslouchání klíčem k smysluplné konverzaci, také k porozumění. Navíc může člověku přinést víc, než si myslí.  

Asertivní NE jako dovednost č. 2 

Nikdo se nemůže stát úspěšným, pokud se nenaučí říkat NE. Takzvané asertivní NE hraje důležitou roli v životě každého člověka, a to jak v profesním, tak i v osobním. Slovo NE by nemělo být slovem, které se člověk bojí vyslovit. Naopak by se ho člověk neměl bát, jelikož právě NE ukazuje, že máte své hranice, že máte stanovené cíle a podobně.  

Umět si říct o pomoc jako dovednost č. 3 

Další dovedností, kterou oceníte ve svém životě a která vám přinese dlouhodobý, nikoliv pomíjivý úspěch, je umět si říct o pomoc. Pokud si neumíte říct o pomoc, pokud se nechcete sehnout k tomu, abyste si o pomoc řekli, nikdy nebudete tak úspěšným člověkem, jakým byste mohli být. Bez pomoci ostatních se dříve nebo později neobejde nikdo, musíme tedy umět posléze o pomoc požádat.  

Mlčeti zlato jako dovednost č. 4 

Dlouhodobý úspěch člověku přinese i dovednost vědět, kdy mlčet. To ostatně lidé ocení i v osobním, nejen v profesním životě. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.