Jak moc se znáte se svými zaměstnanci, jaké mají navzájem mezi sebou vztahy a jak se dá celková atmosféra zlepšit?

Firemní atmosféra: poradíme vám, jak ji zlepšit!

Atmosféra na pracovišti se neodráží jen v komunikaci a vztazích, ale i ve výsledcích celé firmy. Zaměstnanci, kteří mají dobrou náladu a cítí se v práci dobře, jsou mnohem více motivovaní a schopní mnohem lepších výsledků. Jak moc se znáte se svými zaměstnanci, jaké mají navzájem mezi sebou vztahy a jak se dá celková atmosféra zlepšit?

Ne vždy je spokojenost zaměstnanců závislá jen na finančním ohodnocení. Ačkoliv jsou peníze důležitou složkou v jejich smýšlení o práci, pro některé má mnohem větší váhu celková atmosféra a vztahy na pracovišti. Tým, který dobře spolupracuje, umí komunikovat a má vytvořený nějaký vztah, bude mít vždy lepší výsledky než tým sólistů a outsiderů.

Mluvte, mluvte a mluvte!

Největší motivací i odměnou je zájem. Když svým zaměstnancům ukážete, že vás zajímá, co dělají ve volném čase, jak se mají a jak se jim samotným líbí na pracovišti, určitě tím nastartujete jejich výkon. Když se totiž budou v práci cítit dobře a nebudou se bát mluvit o případných problémech, posune se firma o kus dál.

Přečtěte si také: Extéria Partner vydělává za vás!

Nenuťte nikoho do ničeho

Snažíte se vymyslet společné soutěže, teambuilding nebo jiné akce? A jste si jistí, že je to ze strany zaměstnanců dobrovolné? Správná a pozitivní komunikace totiž spočívá i v tom, že se nikdo do ničeho nenutí. Pro někoho mohou být hromadné akce nebo soutěže naopak nepříjemné.

Na nic si nehrajte

Na žádném pracovišti nejde vše hladce a rozhodně není potřeba se přetvařovat. Pokud vás něco nebo někdo rozčiluje, zkuste si vytvořit nějaký způsob, jak si tyto informace sdělovat. Mnohdy se jedná o anonymní dotazníky, kasičku, kam dávají zaměstnanci papírky nebo různé nástěnky.

Přečtěte si také: Jak zlepšit obchodní procesy?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..