Rady proti akné

S babskými radami proti nepříjemnému akné

Nepříjemné akné sužuje nejednu ženu, otázkou však je, jak s tímto nepříjemným problémem bojovat. Ne každá žena má dokonalou pleť. Někdy se na pleti může objevit nehezký pupínek, jindy nám vyskáčou zejména na nose černé tečky. Nicméně tyto problémy jsou jen drobnosti oproti rozsáhlému akné, s nímž nemusíte bojovat jen pomocí olejíčků a chemických vodiček. S akné můžete bojovat i s pomocí babských rad.

I naše babičky moc dobře vědí, že chemické přípravky na pleť pro ni nejsou ideální. Raději zkuste nepříjemné akné vyléčit přírodní cestou. Je hned několik způsobů.

Akné je třeba vysušit

Každá žena ví, že akné je plné svědivého hnisu, proto je nejlepší akné vysušit. S tím pomůže například pěna na holení. Přes noc si nechte pupínek potřený pěnou na holení a věřte tomu nebo ne, do rána zmizí.

Podobně to funguje i se směsí aspirinu a citronové šťávy. Rozemletý aspirin plný kyseliny acetosalicylové společně s citronovou šťávou urychlí proces hojení. Navíc pokožka nebude tak podrážděná.

Česnek je všelékem

V tomto období uděláte nejlépe, když si zasadíte česnek, protože nejen, že je to přírodní antibiotikum, které se vypořádá nejen s angínou či mírným nachlazením, ale taky vyléčí akné. Stačí ho jenom rozdrtit a nanést ho na postižené místo. Potom ho jen necháte působit přes noc a je nepříjemným akné konec.

Kromě česneku pomáhá i jablečný otec. Ten však nenanášejte na postižené místo, ale vypijte ho. Jablečný ocet reguluje zažívání a pomáhá zastavit rozšiřování akné.

Sůl nad zlato

Pokud byste se zeptali své babičky, jak zničit akné, poradila by vám, že máte vatový tamponek nanést do slané vody. Poté tamponek chvilku přiložte na pupínek. Až sundáte vatový tamponek, naneste na postižené místo med, který nejen, že pomáhá v boji proti nachlazení, ale taky ničí vyčistí póry a zničí všechny bakterie na postiženém místě.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.