Stáže studentů

Studenti stále více a více absolvují stáže. Co je láká?

Ať už jsme studentem střední nebo vysoké školy, v jednom z ročníků se vyžaduje odborná stáž či takzvaná praxe. Většinou jsou stáže nařízeny u technických oborů nebo při studiu informační technologie. Praxe naopak není (nebo je jen zřídka) požadována u humanitních oborů. U těchto oborů jsou praxe víceméně volitelné a záleží na samotných studentech, jestli chtějí do praxe nastoupit či nikoliv. Studenti však kupodivu kývnou a rádi stáž absolvují. Co je láká?

Hodí se to do životopisu

Důvodů, proč studenti absolvují stáže, může být několik. Samozřejmě se liší dle jedince, nicméně většinou je důvod, takový, že se to hodí do životopisu. Stáž při škole v životopisu skutečně skvěle vypadá, navíc budoucí zaměstnavatelé ji ocení. Je to tedy, jinými slovy, velké plus při hledání zaměstnání.

Praxe nejen, že může obstarat budoucí zaměstnání, ale taky se díky ní může zvýšit nástupní plat. A lepší finanční ohodnocení je přece skvělá motivace a důvod, proč krátkodobou stáž absolvovat.

Zaměstnavatelé si vyhlíží své budoucí zaměstnance

Díky stáži můžete už při studiu získat své budoucí zaměstnání. Firmy si totiž díky stážím vybírají své budoucí zaměstnance a rovnou jim nabízejí místo. Je to z toho důvodu, že žijeme v době zaměstnanecké krize. O každého schopného zaměstnance se tedy kdekdo popere. Proč si tedy nepojistit budoucího zaměstnance už zavčasu, než ho na základě stáže vezme jiná, konkurenční firma?

Většinou jsou stáže neplacené, ale pokud jsou studenti aktivní a pokud mají potřebné vlastnosti pro dané pracovní místo, firma nabídne i začáteční, sice minimální, plat. Už to je jisté pojištění toho, že student ve firmě zůstane. Student totiž moc dobře ví, že v mnoha firmách zaplaceno nedostane.

Nejvíce možností mají technici, kteří jsou dnes na trhu nedostatkovým zbožím. Zájem roste i v oboru IT technologie a samozřejmě je nouze i o řemeslníky.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.