drfg investovani

Je investování v podílových fondech pro mě?

Situace na finančních trzích dnes nahrává všem těm, kteří své volné peníze nechtějí jen nechat ležet na spořicích účtech s chabým zhodnocením. Každý, kdo má měsíčně k dispozici alespoň 500 Kč navíc, má možnost je investovat.

Například předseda představenstva a majoritní akcionář DRFG David Rusňák nejednou zdůrazňoval výhodnost investování právě pro fyzické osoby. Dokonce, i pokud mají konzervativnější náturu a možnost poskytnutí jen nižších vkladů.

Na druhou stranu je pravda, že všichni nemůžeme být „od přírody“ Davidem Rusňákem. Zorientovat se na trhu může být složité. Nejdůležitější je si uvědomit, že váš výnos se bude odvíjet od:

  • časového horizontu investice
  • vámi zvolené investiční strategie – což je vlastně míra rizika, které jste ochotni podstoupit

 

Široké možnosti podílových fondů

Základní možnosti investování pro zjednodušení můžeme rozdělit na tyto typy:

  • Fondy peněžního trhu – depozita, směnky, pokladniční poukázky a další krátkodobá konzervativní aktiva s nižším výnosem
  • Dluhopisové fondy – nákup firemních, státních i rizikových dluhopisů, dluhopisy představují často zlatou střední cestu ve výnosech i v rizicích
  • Akciové fondy – ty jsou o něco více kolísavé, zaznamenávají vyšší potenciální výnosy, ale i vyšší rizikovost
  • Investice do nemovitostí
  • Investice do komodit – drahé kovy, umění, sběratelské předměty, atp.

Každý investor má tak dnes značné možnosti v rozhodování o tom, jaká cesta pro něj bude nejlepší. Podle čeho se ale rozhodnout? David Rusňák často upozorňuje, že studování recenzí je sice dobrý začátek, nemusí vám však vždy stačit.

 

Investovat sami nebo kolektivně?

Investoři si přejí o svých investicích rozhodovat nejraději sami. To je pochopitelné, ale můžou na to i doplatit. Největší nebezpečí se ukrývá v cílených nabídkách na internetu. Ty se sice mohou na první pohled jevit profesionálně a nabízet fantastické zhodnocení, ale zároveň nepodléhají žádné regulaci.

Běžně se stává, že investor-nováček se nechá svým kolegou nebo známým přesvědčit k vložení svých prostředků tam, kde o ně nakonec nevratně přijde. Nepodceňte proto zjišťování a ověřování informací o fondech i společnostech, které vám nabízí zprostředkování investice.

Naopak oblast kolektivního investování je v celé EU na špičkové úrovni a především podléhá přísné regulaci. Ověřené investiční společnosti (jako již zmíněná DRFG Davida Rusňáka) mají navíc k dispozici nástroje, jak klientům pomoci v rozhodnutí, které fondy pro ně budou ty pravé. Rizika navíc dovedou diverzifikovat, takže nemusíte mít obavu, že byste o své prostředky zcela přišli.

Dále by Vás mohlo zajímat o DRFG a Davidu Rusňákovi

Klíčová slova:

DRFG, David Rusňák

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..