drfg

Dluhopisy DRFG a podílový fond i pro drobné investory

drfg

Investiční skupina DRFG a.s. je ryze českou investiční skupinou s kapitálovými podíly ve firmách, které se zabývají vzděláváním, výzkumem, vývojem software, investičními a finančními službami a výrobou. Hlavními oblastmi investování jsou investice do nemovitostí, zdravotnictví, energetiky, finančních služeb a telekomunikací.

Cílem investiční skupiny DRFG je zhodnocovat kapitál prostřednictvím investic do firem a smysluplných projektů ve vysoce perspektivních oborech. Jejich investiční filozofie je založena na upřednostňování investic v oborech s expertízou a v lokalitách jim kulturně i geograficky blízkých. Upřednostňovány jsou i projekty, které umožňují získání významného rozhodovacího podílu, aby bylo možné své investice kontrolovat.

Nejen pro velké hráče

Investiční skupina DRFG neustále roste a rozvíjí své DRFG zkušenosti. Založila mimo jiné i podílový fond s názvem DRFG UCITS Bond Fund. Byl založen ve spolupráci se společností CAIAC Fund Management, která spravuje fondy od roku 2007 v lichtenštejnském knížectví. Nyní spravuje již 88 fondů s přesahujícími aktivy 700 milionů švýcarských franků, což je asi 15 miliard korun.

DRFG UCITS Bond Fund je vysoce regulovaným fondem s konzervativním profilem. Je určený zejména pro drobné investory. Společnost DRFG takto nevylučuje ani menší hráče a dobře si uvědomuje, že v jednotě je síla. Fond investuje své finanční prostředky hlavně do dluhopisů zemí EU, ale i do korporací s regulovanými dluhopisy přijatými k obchodování na regulovaných burzách Evropské unie. Dosahovaný hrubý výnos se pohybuje mezi 6 až 7 %.

Fond je vedený v českých korunách a investorům odpadávají náklady s konverzemi, tedy koruna – euro, a vylučuje tak i rizika, která souvisí se změnou kurzu. Investované prostředky jsou vázané kratší dobu, než tomu bývá u mnohých termínovaných produktů. Zkratka UCITS – The Undertakingsfor Collective Investment in Transferable Securities v názvu fondu dokládá fakt, že tento fond je v souladu s evropskou legislativou upravující kolektivní investování, která právě vychází z evropských právních předpisů, jenž jsou jako UCITS označována.

Dále by Vás mohlo zajímat o DRFG a Davidu Rusňákovi

Klíčová slova:

DRFG, David Rusňák

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..