Proč si sjednávat cestovní pojištění? Sepsali jsme základní doporučení!

Stále mnoho cestovatelů podceňuje nutnost cestovního pojištění. Probuzení většinou přichází ve chvíli, kdy nastane nějaký problém a řešení se nedostavuje. Pak je velice snadné přivézt sám sebe do nepříjemných finančních problémů.

Hlavní důvod pro sjednání pojištění

Nejdůležitějším argumentem jsou ušetřené neočekávané výdaje, které cestováním bez pojištění mohou nastat. Cestovní pojištění totiž pokrývá akutní nemoci, úrazy a další potenciální rizika cestování.

Buďte obezřetní a nespoléhejte se na ostatní

Co se shánění všech podstatných informací týče, nespoléhejte se na ostatní a buďte sami proaktivní. Přísloví: „Dvakrát měř, jednou řež.“ tady platí dvojnásob. Promyslete si svou cestu dopředu, zvažte všechna možná rizika. Pojištění již hledejte s konkrétní představou nastavenou na míru vašim potřebám.

Vybírejte na základě obsahu, nikoliv ceny

Zda došlo či nedošlo k pojistné události a zda bude zahájeno pojistné plnění, pojišťovna rozhodne na základě vámi vybraného a sjednaného pojištění, nikoliv na základě ceny vašeho pojišťovacího balíčku. Buďte proto obezřetní a řádně si zjistěte, co vše vámi vybraný balíček obnáší a zda zahrnuje veškerá potenciální rizika vaší cesty. V opačném případě se vám může stát, že pojišťovna danou událost neuzná a pojistné plnění neposkytne.

Nepodceňujte pojistné limity

Pokud si říkáte, na co tak velké pojistné limity, vězte, že při komplikovanějších nemocích či úrazech se léčebné náklady mohou vyšplhat opravu vysoko. Nemluvě o rozdílných cenách za zdravotnictví u nás a v cizině.

Na co vše si lze pojištění sjednat?

Pro konkrétní nabídky konkrétních pojišťoven kontaktujte danou instituci. Balíčky, podmínky i definice se mohou lišit.

 1. Léčebné výlohy 
 2. Asistenční služby
 3. Úrazové pojištění
 4. Odpovědnost za újmu
 5. Osobní věci a zavazadla
 6. Stornopoplatky
 7. Zimní sporty
 8. Rizikové sporty
 9. Sportovní potřeby
 10. Cesty letadlem
 11. Cesty autem
 12. Cesty s domácím mazlíčkem
 13. Manuální práce
 14. Nadstandardní asistence
 15. Pojištění spoluúčasti při škodě na pronajatém vozidle atd.

Cestovní pojištění by tedy mělo být nedílnou součástí každého vašeho výjezdu. Ať už na krátkou, nebo dlouhodobou cestu a v případě opakovaných pobytů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..