fenomén jménem home office

Fenomén jménem home office

Pojem home office se stal denním chlebem pro mnoho lidí zejména v době covidu. Poté, co firmy zjistily, že i takto lze fungovat a nepotřebují k tomu kanceláře, přemístily některé své zaměstnance do kanceláře domácí natrvalo.

Pro některé sen, pro další noční můra

Takzvaná home office je specifická tím, že výkon práce neprobíhá na pracovišti zaměstnavatele, ale doma u zaměstnance nebo v kavárně, ve vlaku. Některým tato forma práce vyhovuje mnohem více, protože si sami mohou určit jak budou pracovat, pro další je ale pracování doma spíše noční můrou.

Přečtěte si také: Podcasty o podnikání

Sebekázeň na prvním místě

Ne všichni si totiž umí doma stanovit pevně danou dobu, po kterou budou práci vykonávat. Nebo jim to neumožňuje jejich prostředí – například se vyskytují v okolí velkého hluku, mají doma zrovna děti a podobně. Důležité je, aby si člověk zachoval sebekázeň a nenechal se svést domácím prostředím k lenošení. Je otázkou, zda toho zaměstnanec udělá opravdu tolik, kolik by odpracoval v kanceláři, kde nemůže dělat nic jiného.

Mohlo by vás zajímat: Konec prokrastinace! Začněte teď a tady.

Úspora času

Velkou výhodou home office je ale bezpochyby to, že člověk nemusí nikam cestovat, čímž si ušetří mnoho času, který by normálně strávil v některém z dopravních prostředků. Tento čas může věnovat kupříkladu delší snídani, spánku nebo procházce.

Komunikace

Home office také velmi prověří to, jak umí zaměstnanci na dálku komunikovat. Není totiž lehké vše zařídit jen prostřednictvím e-mailů či telefonátů. Na druhou stranu pro introverty bude tako forma mnohem příjemnější než osobní kontakt v kanceláři. U takových lidí se může zvýšit míra soustředění a také jejich výkonu.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..