pokojové rostliny

Pokojové rostliny v kanceláři

Boom pokojovek nezažívají pouze byty a domy, ale i kanceláře. V posledních letech zažívá oblíbenost pokojových rostlin velký rozmach a důvodem není jen estetické hledisko. Pokojové rostliny ovlivňují také míru naší spokojenosti, a dokonce i produktivitu! Podívejte, proč by pokojovky rozhodně neměly chybět ve vaší kanceláři.

Zdraví

Květiny v místnosti produkují kyslík, čímž pročišťují vzduch, který dýcháte. Díky tomu se u vás může snížit únava, ale i bolest hlavy, pálení očí nebo dýchací problémy. Je také prokázáno, že na pracovišti, kde jsou přítomné pokojové rostliny, je výskyt chřipkových onemocnění menší. Pokojovky také filtrují prach, protože ho ze vzduchu zachytávají, takže i alergici vám za pár těchto rostlin v kanceláři poděkují.

Rostliny uklidňují

Když jsme obklopení zelení, cítíme se klidně a uvolněně. Studie potvrzují, že zelená má uklidňující efekt, při kterém se nám snižuje tlak a rozšiřují kapiláry. Pokojové rostliny vytváří příjemné prostředí, ve kterém máme alespoň kousek přírody i v kanceláři, což má pozitivní dopad na naše vnímání.

Lepší soustředění

Právě příroda má dobrý vliv na naše soustředění. Výzkumy potvrzují, že rostliny v kanceláři zvyšují výkonnost zaměstnanců až o 15 %. Čím lépe se na pracovišti budete cítit, tím produktivnější budete. Zároveň produktivita a soustředění opět souvisí s naším pohodlím, takže pokud květiny sníží naši bolest hlavy a pálení očí, bude se nám také pracovat lépe.

Přečtěte si také: Jak zhodnotit peníze? Investice je správná volba!

Jaké pokojové rostliny vybrat?

Samozřejmě, že ne všechny druhy se hodí do každého pracovního prostředí. Záleží velmi na přísunu světla, teplu i potřebě zalévání. Do kanceláří ideálně vybírejte nenáročné druhy rostlin, které nevyžadují speciální péči. Zkuste například Zamioculcas, který můžete umístit na slunce i do stínu, tento sukulent nevyžaduje téměř žádnou péči. Další variantou může být lopatkovec, jakákoliv palma nebo takzvaný tchynin jazyk.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..