Otec společnosti, pod kterou spadá i AliExpress, se postupně stahuje do ústraní

Proslýchá se, že známý čínský podnikatel a zakladatel společnosti Alibaba Group Jack Ma se postupně zbavuje svých podílů. Hlavním důvodem má být tlak ze strany Čínské komunistické strany.

Nešťastný výrok špatným směrem

Ta má na něj spadeno již od jeho nešťastného výroku v roce 2020. Tehdy Ma prohlásil, že regulační mechanismy státu jsou proti inovacím a brání technologickému vývoji. Tím na sebe strhl nechtěnou pozornost a Ma se nedaleko po této události stáhl do ústraní a o jeho existenci se pouze spekulovalo.

Utekl do Evropy, kde si užívá

Ma je nyní na útěku před komunistickým režimem, cestuje po Evropě a zřejmě nestrádá. Byl na návštěvě i v České republice, ale i v Rakousku, Nizozemsku a dokonce se svou jachtou údajně kotvil na Mallorce.

Prodává jeden podíl za druhým

Finanční nezávislost zřejmě získává prodeji svých podílů v Ant Group, čínské společnosti zabývající se finančními technologiemi a službami. Nyní má disponovat těsně nadpolovičním podílem, cca 50,28 %, v budoucnu by se ale mohlo jednat o zhruba 8 %.

Odchod předchází úlevu

Odchod Jacka Ma z předních pozic jeho společností by měl mít pozitivní vliv při vstupu na nové trhy a chystaný vstup na hongkongskou burzu. Také by se mu mělo ulevit z hlediska nepříjemných politických tlaků.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..