Byliny podle zvěrokruhu

Pozitivní účinky bylinek šitých přímo na míru

Jakékoliv bylinky mají hojné využití v kuchyni nebo v koupelně s pozitivními účinky na zdravotní a psychický stav člověka. Avšak pro každého se hodí víc něco jiného. Dopřejte si bylinky, které vám sednou přímo na tělo. Rozdělené jsou podle znamení zvěrokruhu.

Bylinky podle zvěrokruhu

Berani žijí rychle a bláznivě, jsou nervózní a mají problémy se spánkem. Vynikající bylinou pro ně je tedy chmel otáčivý, který celkově organismus uklidňuje. Dobrý je v čaji nebo v noci pod polštářem.

Býky zase mohou trápit zažívací potíže a na ty je dobrá mateřídouška či puškvorec. Desinfekční účinky pak má petržel. Býci by také nemuseli odmítnout jitrocel a podběl.

Blíženci mohou častěji trpět chorobami dýchacích cest a jako prevence může sloužit takový luční kmín nebo lněné semínko. Pro udržení dobrého psychického stavu by mohli konzumovat meduňku.

Máta peprná je nejlepší pro raky, jelikož napomáhá od problémů s trávením, které se dostaví se špatným psychickým stavem. Doporučený je i zázvor či měsíček lékařský.

Lvi jsou sice královské šelmy, ale neměli by opomínat své srdce. Heřmánek či třezalka zajistí dobrý krevní tlak. Bylina s názvem arnika je doporučená lvům pro své protizánětlivé a hojivé účinky.

Další znamení s citlivým zažívacím traktem je panna. Pro ně je vhodný sléz maurský prospěšný nejen pro trávení, ale při nachlazení. Trocha levandule či majoránky pomůže uvolnit stres.

Zlatobýl či bříza jsou výborné na zmírnění obtíží při onemocnění močových cest a ledvin, na které trpí často lidé ve znamení vah. Ti nepohrdnou ani mateřídouškou či meduňkou.

Vřes a meduňka lékařská jsou zase bylinami štírů, kterým pomáhají při nespavosti a stresu. A nejen to. Vřes pomáhá také při nachlazení, nemocech močových cest ale i dně a artritidě.

Střelci trpí na onemocnění jater, proto potřebují smetánku lékařskou. Ta účinně detoxikuje a povzbuzuje organismus. Přímo na játra má pak vliv čekanka podílející se i na léčbě cukrovky.

Koupele z přesličky a březového listí kromě pravidelného pohybu posilují a chrání citlivé kosti a klouby kozorohů. Přeslička se občas používá i při pocitu vyčerpání. Černý bez či šalvěj také neuškodí.

Na trávení vodnářů je dobrá majoránka. Kromě jiného je dobrá i na zmírnění křečí hladké svaloviny. Vodnáři mohou konzumovat i kozlík lékařský při léčbě například chřipky nebo revmatismu.

Ryby potřebují nejčastěji uklidnit. K tomu jim dopomůže hloh, jenž vyrovná krevní tlak zlepšením průtoku krve v cévách. Dalšími vhodnými bylinami jsou anýz a podběl.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..