podnikatelský inkubátor

Podnikatelský inkubátor: start do světa byznysu

Bez podnikání malých, středních firem by stát nemohl existovat. Jenže vybudovat kvalitní podnikatelskou strukturu nejde ze dne na den, nějakou dobu to prostě trvá. Firma vzniká, rozvíjí se, stabilizuje, tento proces probíhá dlouhé roky. Co obecně potřebuje nové mladý podnikatel ke svému úspěšnému začátku?

Jenom nápad k úspěchu nestačí

Velice důležitá je podpora podnikání v různých ohledech a na všech frontách. Málokdo má do začátku zázemí a kapitál a je schopen velmi rychle přejít už do ziskové fáze. Jak tedy překonat první etapu, kdy se firma teprve rodí? Je samozřejmé, že na počátku každého ziskového podnikání by měla stát nějaká představa, vize, dobrý nápad. Prostě je třeba vycítit díru na trhu, kterou by se dalo zacelit. Pokud ji podnikatel správně odhadne, má polovinu práce za sebou. Jenže co ta druhá polovina?

Vstupní náklady a byrokracie mohou zaskočit

Nezkušený podnikatel může tvrdě narazit na hradbu byrokracie, se kterou si nebude vědět rady. Neví, co všechno má platit, kde se registrovat, co nezapomenout úřadům oznámit. Velmi by se mu v takové situaci hodila rada zkušenějších. Zároveň ho mohou zaskočit třeba i náklady na pronájem kanceláře, internet, telefon. Právě proto se rodí podnikatelské inkubátory, které se startem pomohou. Za příznivé ceny nabízí zázemí, například kancelářské prostory za dobré ceny, další služby jako například internet. Zároveň zde ale začínající podnikatelé mohou získat radu například od odborníků v právní či ekonomické oblasti. Inkubátory mají obvykle i společnou recepci, takže podnikatel ušetří i za práci asistentky.

Výměna zkušeností je důležitá

Univerzity nabízejí například podnikatelské inkubátory pro svoje absolventy, stejně tak mohou mít tato zařízení velké podniky, které se rozhodly podpořit rozvoj regionálních firem. Pro mladé podnikatele, kteří v inkubátoru rozjíždějí svůj byznys, je velmi cenné i setkávání s ostatními a výměna zkušeností. Proto je tato forma podpory podnikání jednoznačně přínosná pro všechny a nejednou pomohla na svět zajímavému produktu či službě a stabilní a úspěšné firmě.

Zdroj: ipodnikatel.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..