Olivový olej

K čemu všemu vám poslouží olivový olej?

Olivový olej nemusí nutně představovat jen zdravější základ vaší zálivky na salát. Má i spoustu jiných účinků a způsobů využití. A jeden je lepší než druhý. Stačí se přesvědčit, co tenhle zázrak ze středomoří dokáže.

Lidé žijící v okolí středomoří jsou právě díky tomuto rostlinnému oleji zdravější a mají více chuti do života. Podle odborníků přes zdravou výživu postačí pouhé dvě polévkové lžíce olivového oleje každý den a budete zdravější a vitálnější. A nejen to.

 

Zdravé trávení a pomoc při hubnutí

Olej se často nachází jako přísada v doplňcích stravy, které napomáhají lepšímu trávení, podporují vylučování žlučníkových kamenů a působí proti vzniku žaludečních vředů. Konzumace olivového oleje díky obsahu nenasycených mastných kyselin zvyšuje hladinu serotoninu a tak přispívá k udržení optimální tělesné hmotnosti, díky zvyšování nasycení a mírnění pocitu hladu. Olej má také specifickou vůni a ta způsobí, že člověk přijme denně až o 200 kalorií méně než obvykle.

Prevence vážných onemocnění

Pravidelnou konzumací extra panenského olivového oleje (lisovaný za studena) můžete preventivně chránit své tělo před rizikem vzniku rakoviny prsu. Také si jím pomůžete zrychlit metabolismus. Dvě lžíce oleje denně snižují i pravděpodobnost vzniku srdečních onemocnění a snižují hladinu cholesterolu v krvi.

Zdraví doplňující krása

Kromě nenasycených mastných kyselin je olej bohatý i na přírodní antioxidanty a vitamíny A, D, E a K. Právě proto nepřispívá jen lepšímu zdraví, ale i krásnějšímu vzhledu. Hodně se využívá v oblasti kosmetiky, ale doma si můžete i sami poměrně snadno zlepšit vzhled své pleti i vlasů.

 

Udělejte si vlasový zábal, pleťovou masku nebo zábal na ruce

100 ml extra panenského olivového oleje pokojové teploty vám poslouží na vlasový zábal. Olej si vetřete do suchých vlasů a potom je zabalte do ručníku. Po půl hodině si vlasy umyjte šamponem. Na suchou pokožku vám bude olivový olej v pleťové masce také ku prospěchu. Do hrnce si dejte dvě polévkové lžíce olivového oleje a stejné množství medu. Zahřejte je a neustále míchejte, dokud vám nevznikne hladká směs, kterou nanesete na obličej. Maska účinkuje dvacet minut. Poté ji smyjete vlažnou vodou. K zábalu na suché ruce budete potřebovat pár kapek oleje, potravinářskou fólii a rukavice. Jakmile si malé množství oleje rozetřete po rukách, zabalte je do fólie a nasaďte si rukavice. Po půl hodině si mastnotu smyjete mýdlem a namažete ruce krémem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..