Stromové domy

Milovníci přírody ocení přírodní hotely na stromech

Nepředstavitelný luxus ala bydlení podle Tarzana mají na thajském ostrově Phuket v oblasti Keemala. Ve skutečnosti však jde o inspiraci bydlením thajských kmenů, které věřili v různá pevná spojení se zemí nebo naopak v sílu vesmíru, kterému chtěly být co nejblíže.

Na ostrově tak vznikl hotelový resort úzce spjatý s přírodou a přírodními materiály. Nese název Birds nest Resort (v překladu Resort Ptačí hnízdo) a řadí se k deseti nejkrásnějším hotelům světa. Nachází se na západním pobřeží ostrova Phuket a resort vlastní celkem 38 působivých apartmánů v mnoha stylech. Stavby připomínají ptačí hnízda, stanové vily nebo chaty ze slámy.

Majestátní výhled z bazénu i terasy

Apartmány jsou usazeny v korunách stromů, mají velké terasy a vlastní bazény! Z terasy nebo bazénu tak můžete koukat přímo do korun stromů. Stavby využívají přírodní prvky a umělecky jsou navrženy tak, aby splynuly s okolní krajinou. Do designu staveb byly včleněny například vzrostlé stromy a větve, potůčky nebo vodopády.

Interiéry jsou zařízeny v zemitých odstínech a přírodních materiálech. Inspirovat by se tam mohli všichni, kteří fandí bydlení v přírodním stylu. V apartmánech se totiž vyskytují opravdu netradiční, ale rozhodně dost luxusně vypadající kousky. Například taková vana vyrobená z jednoho velkého kusu kamene působí jako kousek z opravdu luxusních lázní.

Dovolená v takovém thajském resortu by vám dala ostře ochutnat výrazu spojení ráj na zemi. Určitě by se vám nechtělo nikdy odjet a po neodkladném návratu byste možná dostali chuť vytvořit si kousek takového ráje i doma. A možná nemusíte ani vycestovat za hranice. Stačí se správně inspirovat.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..