Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovny přebírají klientelu Wüstenrot

Dne 30.6.2016 se Wüstenrot pojišťovna sloučila s Allianz pojišťovnou, která byla již od ledna majitelem veškerých akcií. Klienti bývalé Wüstenrot pojišťovny a Wüstenrot životní pojišťovny se však nemusí obávat změn či případných komplikací. Všechny stávající smlouvy 209 tisíc klientů zůstávají v nezměněné podobě platné, pouze nově spadají pod Allianz pojišťovnu.

Společnost Allianz se rozhodla obě Wüstenrot pojišťovny koupit loňského roku na podzim. Česká národní banka a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tuto transakci povolila a se začátkem roku 2016 se Allianz pojišťovna stala vlastníkem obou již výše zmíněných pojišťoven. Allianz tak vytvořila strategické partnerství mezi sebou a bankovní částí Wüstenrot. Ta totiž zůstala beze změn majitelů.

Allianz a Wüstenrot

Pojišťovna Allianz se na českém trhu objevila v roce 1993 a za tu doba se vyhoupla až na místo třetí největší pojišťovny. Je dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. V první polovině loňského roku vybrala na pojistném 5,8 miliardy korun (9,7 %), zatímco Wüstenrot pojišťovna i s Wüstenrot životní pojišťovnou vybrali dohromady „jen“ 434 milionů korun (0,8 %).

Finanční skupina Wüstenrot je v České republice také od roku 1993 a tvořili ji původně čtyři celky. Po prodeji pojišťoven zbyla v České republice jen bankovní část skupiny tvořená Wüstenrot stavební spořitelnou a Wüstenrot hypoteční bankou.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.