Životní pojištění

Kde pojistit rizikové profese a za co získat slevu?

Pokud se věnujete některému nebezpečnému a rizikovému povolání jako je například kaskadér nebo pyrotechnik, máte nejspíš velký problém získat pojištění. Jestliže jste zdraví, fit a pravidelně navštěvujete lékaře, na pojistném ušetříte. Z peněženky naopak budete muset vytáhnout víc, pokud trpíte nadváhou nebo kouříte.

Existují profese, které jsou pro pojišťovny příliš riziková a člověka s takovou prací prostě nepojistí. Bohužel takové práce na světě existují a někdo je prostě vykonávat musí. Proto hned nemusí být na světě ponecháni bez pojištění. Mezi hůře pojistitelná povolání patří hasič, horník, sportovec, kominík, pokrývač, myč oken, popelář, stěhovák, svářeč, trenér, krotitel zvířat i veterinář a další. Tyto všechny se řadí do třetí pojišťovací skupiny, která má náležitou přirážku na pojistném.

Pojišťovny však tvrdí, že ke klientům přistupují individuálně a tak je možné u některých z nich získat pojistné s náležitou přirážkou i na téměř nepojistitelná povolání jako je pyrotechnik, kaskadér či policista zvláštních jednotek. Pojištění například pyrotechnika umožňuje Česká podnikatelská pojišťovna.

 

Kouříte? Tak to si připlatíte

A nejen na krabičkách cigaret, které vám lezou do peněz. Budete ztratní i v pojišťovně. Ta totiž hodnotí lidi podle způsobu života a jejich stravovacích návyků. Pokud nekouříte a pravidelně chodíte k lékařům, vaše pojistka bude o pár stovek levnější než těch, kteří denně kouří nebo se nestravují zdravě. Systém pro zdravé lidi nabízí třeba pojišťovna Allianz, Axa nebo třeba MetLife. Nesmíte být však příliš horlivými milovníky sportu. Jakmile se jednou podepíšete pod nějakou organizaci, která byť i jednou do roka pořádá setkání kuželkářů, pojišťovna už na vás bude pohlížet jako na registrované sportovce a přirazí vám až padesáti procentní příplatek. Proč? Riziko zranění je mnohem vyšší než u lidí sportujících jen rekreačně. Alespoň takhle se na to dívají pojišťovny. Proto se profesionální sportovci řadí do těžko pojistitelné skupiny.

Speciální věrnostní akce

U pojišťoven také můžete v průběhu let ušetřit například za roční platbu poslanou naráz nebo s věrnostní slevou po 15 letech (Pojišťovna České spořitelny). NN Životní pojišťovna pak nabízí nějaké procenta z rizikového pojistného za bezeškodní průběh každých pět let.

 

Životní pojištění online? Ne!

Ačkoliv už většinu věcí sjednáte online, u životního pojištění se internetu vyhnete, ať chcete nebo ne. U něj elektrický formulář nenajdete. Kvůli složitosti zřízení a pochopení životního pojištění je tady ze strany pojišťoven stále preferován osobní kontakt s klientem. I klienti se nejdříve radí o správném nastavení, než aby něco sjednávali okamžitě. Proto se životnímu pojistnému v online světě nedaří a v dohledné době asi ani nebude. Možná jenom tomu úrazovému, které si můžete zřídit z pohodlí vašeho domova.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..