Luxusní bydlení

Drahé bydlení vždy neznamená luxus

Pokud si koupíte auto za milion, rozhodně dostanete více než majitel auta za tři sta tisíc. Pokud v obchodě upřednostníte dražší a kvalitnější víno, bude vám určitě i více chutnat než to levné krabicové. Za určitý příplatek také dostanete lepší služby na zahraniční dovolené než ten, kdo se spokojí s cenou nejnižší. Ale pokud byste stejný princip očekávali i u nemovitostí, mohli byste být nepříjemně překvapeni. Cena domů a bytů se totiž vůbec neřídí technickou kvalitou nemovitosti. Platíte si především za velikost, prestižní polohu a uspokojivý výhled.

Kdo má však potřebné finance a rád si za toto připlatí, očekává také, že dostane kvalitní bydlení, které bude po zařízení moci nazývat luxusním domovem. Rozhodně nečeká špatně odvedenou izolaci, netěsnící střešní okna a popraskané stěny. Nečeká, že ho jeho drahé bydlení bude stát další desítky tisíc na celkové rekonstrukci. Ale co když se to stane? Co když vám makléř představí váš vysněný domov a on nebude vypadat tak, jako na vyretušovaném obrázku?

 

Odstoupit od smlouvy můžete do pěti let po koupi

Pokud se na první pohled obáváte, že nemovitost není v dostatečném technickém stavu, pozvěte si inspektory z Inspekce nemovitostí Nemopas. Ti vám pomohou zjistit skutečný technický stav nemovitosti a dají vám seznam toho, co by se mělo nechat zrekonstruovat. To platí i pro prodávající a makléře, kteří se chtějí ujistit, co že to vlastně nabízejí a předejít tak problémům. S novým Občanským zákoníkem totiž platí, že kupující může na základě objevených skrytých vad do pěti let od koupě odstoupit od smlouvy nebo zpětně požadovat snížení kupní ceny.

Jestliže o byt přece jenom stojíte, můžete si nechat byt developerem dodělat nebo požádat o výraznou slevu při koupi. Za ušetřené peníze si potom můžete najmout spolehlivou firmu dle vlastního výběru, která vám nedostatky bytu opraví a z vašeho drahého bytu udělá byt luxusní, odpovídající původní luxusní ceně bytu. Po rekonstrukci vám inspektoři z Nemopasu ještě provedou kontrolu a ujistí se, že byt již má odpovídající slušnou technickou úroveň.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..