Zabezpečení bytu

Bezpečností systémy na ochranu domu či bytu

Léto je za dveřmi a blíží se čas dovolených. Mnohým se tak určitě honí hlavou otázka: „Co mohu udělat, abych ochránil svůj majetek, zatímco budu pryč?“ Majitele odlehlejších domů někde na samotě tato otázka trápí asi více než majitele bytu v panelovém domě, ale pro ochranu svého majetku může něco udělat každý. Kvalitního zabezpečení domu či bytu je na trhu celá řada. Stačí si jen vybrat.

 

Nejprve se podíváme na zabezpečení mechanické. To dokáže zloděje odradit nebo alespoň zpomalit. Je však levnější, a nedokáže tak zaručit takovou účinnost jako zabezpečení elektronické. Elektronická signalizace ochrání dům aktivně – zaregistruje pokus o vniknutí do domu a zašle informaci přes mobilní telefon vám, vašim sousedům nebo rovnou na policii. Ohlídá taky únik vody, plynu a zaregistruje požár. Ale o tom až později.

Mezi mechanické zabezpečení patří:

Bezpečnostní dveře – mají pevnou kovovou konstrukci a jsou zajištěny zámkem minimálně na šesti, obvykle až na deseti či dvaceti místech.

Pevné mříže – ochrání okna a prosklené plochy. Musí však být pevně ukotveny zevnitř.

Bezpečnostní fólie 3M – ochrání prosklené plochy proti rozbití, na oknech nejsou vidět, neubírají světlo a chrání před UV zářením.

Předokenní hliníkové rolety – jsou skvělou ochranou před zloději a výbornou ochranou před sluncem a v zimě před únikem tepla. Jsou k dostání v mnoha barvách včetně imitace dřeva.

 

Elektronickou ochranu můžeme volit drátovou (převážně novostavby) nebo bezdrátovou (starší domy). Na její montáž stačí chvilka a nijak vám neporuší interiér. Její cena se pak odvíjí od typu a počtu elektronických prvků a na velikosti a členitosti bytu či domu.

Mezi elektronické zabezpečení patří:

Alarmy – oznámí jakýkoliv pokus o vniknutí, únik plynu i požár.

Kamerové systémy – snímají obrazové záznamy o událostech v domě. Ty pak můžou pomoci identifikovat zloděje, když už ke krádeži dojde.

Součásti EZS – detektory registrují a hlásí různé události. Dokáží snímat pohyb, zvuk, registrovat otevírání vrat ale i tlakové narušení prostoru (otřesy, kouř). Mozkem systému je tzv. ústředna, která v případě přepadení hlasitým poplachem vyhlásí tísňové volání.

Čtečka otisků prstů – umožňuje přidat či odebrat práva až 99 otisků prstů, díky nimž je přístup povolen jen konkrétním uživatelům

Optický senzor – čočka nainstalovaná v kukátku umožní snímat návštěvníka na LCD monitor u dveří. Je nenápadná a levnější než kamerový systém.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..