Životní pojištění

Pojistit dítě po porodu? Ano či ne?

Jednání pojišťováků, kteří chodí po nemocnicích a vnucují pojistné smlouvy čerstvým maminkám, jimž v danou chvíli nezáleží na ničem jiném než na zdraví a budoucnosti svého novorozence, je vysoce neetické. Obecně vzato se vyplatí nepodlehnout emocím a smlouvu ihned v porodnici nepodepisovat. Většina takovýchto pojistných smluv, z níž profituje i nemocniční personál, je totiž vysoce nevýhodná jak pro rodiče, tak i pro děti. Je dražší a nezahrnuje krytí rizik spojených s vážnou nemocí nebo trvalými následky úrazu, které má u dětí opravdu smysl pořídit. Děti jsou děti a mít pojištění, které vyplatí pár korun za každou odřeninu nebo zlomeninu se nevyplatí.

 

Pojištění a spoření není to samé

Pojištění, které Vám nabídne pojišťovací agent v nemocnici, se soustředí převážně na spořící složku, kterou však můžete získat i výhodněji, např. pomocí stavebního spoření. Navíc, takovéto pojistné plnění nepamatuje na chvíle, kdy se dítě stane invalidním a rodič je nucen s ním zůstat doma a přestane pobírat pravidelnou měsíční mzdu. Jenom náklady na cesty za doktory mohou být náročné samy o sobě, natož pak finanční zajištění celkové léčby a medikamentů.

Životní pojištění je však o tom, aby pokrylo vážná životní rizika. V takovém případě je dítě lepší připojistit v pojistce rodiče nebo mu zřídit pojištění vlastní. Finanční rozmezí takového pojištění se pohybuje okolo desetikorun až několika stokorun a opravdu se nevyplácí dítě pojistit jen proti běžným poraněním či úmrtí, které stejně žádná finanční částka nenahradí.

 

Základem je pojistit sebe

Děti nevydělávají a tak je důležité nejprve pojistit sebe jako rodiče. Dětská pojistka pomůže s rozpočtem v době, kdy je dítě nemocné a rodič s ním zůstane doma, čímž přijde o svůj pravidelný příjem. Když se však stane něco vážného, co rodině dlouhodobě vezme jakkoliv velkou část příjmu, je nutné mít pojištění vlastní, aby pokrylo ztráty. A je nutné taky myslet na to, co u dítěte, ale i u sebe pojišťuji. Zlomeniny rodinu finančně nevytíží tak, jako vážná nemoc či trvalé následky kvůli úrazu.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.