Rychlejší práce

Tipy pro rychlejší a efektivnější práci

Práce je dlouhá pro všechny. Kolem oběda už se každý vidí mimo kancelář či pracovní prostředí. Někdo se těší na setkání s přáteli, jiný ví, že musí zajít nakoupit a někdo si chce prostě sednout doma na gauč a pustit si televizi. Jenže práce je ještě spousta a není nikdo, kdo by ji za vás udělal. Když se však naučíte pracovat efektivně, bude se vám dařit lépe. Stihnete toho více a za kratší dobu.

 

Co proto můžete udělat?

Spát déle a dopřát si kvalitní spánek. Pokud spíte špatně, je jasné, že ani dobře nepracujete. Jste unavení, mozek vám nedovolí příliš myslet a to se odráží na tom, kolik času pro práci potřebujete.

Dělat si desetiminutové přestávky. Pokud se vám to zdá zbytečné, když chcete mít všechno dřív hotovo, věřte, že i bez přestávek budete pracovat dlouho. Soustředit se dokážete pouze 90 minut, poté vaše produktivita klesá. Malá pauza vás nastartuje pro dalších devadesát minut plné pozornosti.

Dýchejte čerstvý vzduch. Těžký vzduch v práci vám dostatečně neokysličí mozek, což neprospívá vašemu soustředění. Otevřete okno nebo se během přestávky projděte.

Nenechte si mluvit do programu. Pokud vám to situace alespoň trochu dovolí, zařiďte se podle sebe. Vy nejlépe víte, jaký systém práce vám vyhovuje a je pro vás nejefektivnější.

Napište si seznam. Udělejte si ráno představu o tom, co je třeba přes den udělat. Začněte tím nejdůležitějším, abyste u toho byli ještě plní energie. Úspěch vás nabije novými silami pro práci další.

Jezte zdravě a sportujte. Pro správnou funkci mozku je důležité, abyste se pravidelně hýbali a jedli zdravě. Když váš mozek nebude pracovat, nikdy nebudete pracovat efektivně.

Obklopte se přírodou. Vyjeďte o víkendu někam do přírody. Nemusíte podnikat vzdálené výlety do rozlehlých lesů, postačí vám nedaleký park blízko domova. Uklidní vás to a zregeneruje mysl.

Usmívejte se. Vždyť přece „S úsměvem na rtech jde všechno lépe“.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..