Jarní úklid

Přivolejte si pozitivní energii úklidem podle Feng Shui

Jaro už je sice pomalu za námi, ale pokud jste si ve spěchu snad ani nestačili všimnout jeho průběhu a provést tradiční jarní úklid, nevadí. Můžete vyzkoušet úklid podle Feng Shui. Takový správný úklid vašeho domova či kanceláře vás může nabít pozitivní energií, ze které budete moci těžit po celý zbytek roku. Když nebudete uklízet jen z donucení, ale opravdu pochopíte, že takový úklid může pozitivně ovlivnit vaši mysl a energii, pak jej určitě oceníte a zaznamenáte také vzrušení z čerstvého startu.

 

Jak tedy důležitost úklidu vykládá Feng Shui?

Když máte kolem sebe nepořádek, není to dobré pro vaši pozitivní mysl. Takové nepřehledné skladování věcí vás může mást, vést k otupělosti i pocitu únavy. Častokrát se k nějakému nepořádku váže určitá vaše minulost a to na vás může působit negativně. Proto je úklid nepořádku klíčovou součástí Feng Shui. Odstraněním nepořádku na vašem stole zároveň odstraníte chaos v mysli a vytvoříte si tak prostor pro nové příležitosti.

Zbavování se starých věcí je určitě věc těžká, ale také důležitá. A abyste tento úkol zdárně splnili, musíte k sobě být nemilosrdní. Nelze se pořád nechat utápět historií, je třeba myslet dopředu. Proto se zbavte všeho, na co jste už roky nesáhly. Krabice vršící se na půdách či ve sklepích totiž představují největší zásobárnu stagnující energie.

Okna podle Feng Shui představují oči obyvatel a pokud jsou špinavá, ovlivňují vaši schopnost nahlížení na svět a jeho orientaci v něm. Proto by vaše okna měla být vždy čistá. I babičky našich babiček tohle pravidlo uctívaly.

Ústa, kterýma dovnitř vstupuje nová energie – to jsou vstupní dveře podle Feng Shui. Na omytí použijte octovou vodu, starou sešlapanou předložku vyměňte za novou a odstraňte defekty, ať už to děsivé skřípání nikdy nedoprovází váš vstup do domova.

Pro lepší zdraví doporučuje Feng Shui i úklid kuchyně. Stav vašeho zdraví totiž odráží stav vaší kuchyně, tak ať je co nejlepší.

Ložnice jakožto hlavní místnost představující partnerství by se také neměla opomíjet, pokud chcete do svého života přilákat právě nový partnerský vztah. Je to však také místo pro spánek, který nám pomáhá čerpat novou energii a relaxovat, takže prostory pod postelí by měly být volné, aby jimi mohla energie proudit skrz matraci.

Na to, na co dlouho nebyl čas nebo finance, by se teď měla vaše mysl zaměřit a dotáhnout opravy všeho do zdárných konců. Ať už se jedná o skřípání dveří či kapající kohoutek, určitě bude vaše nálada o dost pozitivnější, až zjistíte, že vás doma nic nerozčiluje.

 

K poslednímu kroku úklidu podle Feng Shui patří energická očista prostoru, jež má zahnat starou negativní energii a přilákat energii novou. Očistu můžete provést podle vašeho uvážení:

Ohněm

Zapalte si svíčku a obejděte s ní všechny místnosti.

Zvuky

Zazpívejte si, zatleskejte nebo využijte zvonky či šamanské bubny.

Vůní

Pokud máte doma vonné tyčinky, sušenou levanduli nebo šalvěj, projděte s nimi všechny místnosti.

Solí

Trochu dražší a složitější očista, která však spolkne veškerou negativní energii. Hromádku mořské hrubozrnné soli nasypte do všech koutů místnosti a nechte min 7 hodin působit. Sůl poté zameťte a zakopejte do země.

 

Během provádění očisty nezapomeňte nahlas poprosit a na závěr poděkovat tomu, ke komu nebo k čemu své myšlenky obracíte.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..