Povinné ručení

Povinné ručení zdražilo, na náklady pojišťoven to však nestačí

Pojišťovny v roce 2014 vybraly na povinném ručení více než rok předtím, protože se zvýšil počet pojištěných vozidel. Mírně se zvyšovaly i ceny povinného ručení, ale i tak to nebylo tolik peněz, aby to pokrylo náklady pojišťoven. „Navýšení průměrného pojistného však v praxi ne zcela pokrylo závazky na vzniklé škody, a proto někteří pojistitelé, včetně ČSOB Pojišťovny, sáhli v roce 2015 k dalšímu mírnému navýšení sazeb pojistného,“ uvedl Petr Milata, tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny.

Odvětví povinného ručení skončilo ve ztrátě 12 procent. Průměrné pojistné, podle očekávaného růstu výplat pojistného a navýšení sazeb za zásahy hasičů, tak vzrostlo. Navíc se chystají další legislativní změny, podle kterých by mělo dojít k dalšímu zdražení služeb povinného ručení.

 

Online srovnávače pro snadnější výběr

Jelikož povinné ručení lze sjednat hned ve 12 pojišťovnách za různé ceny, tak lidem při jejich porovnávání pomáhají online srovnávače jako je například ePojisteni.cz. Skrze tento portál nejenže srovnáte nabídky velké většiny pojišťoven, abyste zjistili, která pro vás bude nejvýhodnější, ale také od ePojisteni.cz obdržíte řadu výhod. Mezi nimi může být například i garance právní pomoci zdarma nebo sleva na nějaké nákupy.

 

Poctiví lidé budou platit škody za nepojištěné

Česká kancelář pojistitelů navíc od ledna letošního roku 2015 nevybírá příspěvky za nezaplacené povinné ručení. Milata změny a navýšení cen očekává však až pokud se změní legislativa. Mluvčí Kooperativy, Milan Káňa, dodává: „Podle informací z ČKP by pro letošní rok měl být dostatek prostředků na úhradu škod nepojištěných klientů. Pokud ale zákonodárci v průběhu tohoto roku nepřipraví funkční systém výběru poplatků a pokut od neplatičů, může to vést k navýšení příspěvků do garančního fondu od jednotlivých pojišťoven. To by ve finále znamenalo zdražení povinného ručení pro zodpovědné motoristy, kteří ho poctivě platí,“ řekl Káňa

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..