Neobvyklá pojištění

Pojištění, která by vás mohla zajímat

Kupujete si auto a ihned si sjednáváte pojištění. Plánujete letní dovolenou, ale bez cestovního pojištění se neobejdete. Můžete si nechat pojistit dům, majetek i vaše zdraví. To všechno jsou notoricky známá pojištění, která pojišťovny nabízejí. Všichni to známe. Občas mezi nimi však můžete najít velmi zajímavé produkty pojistného.

Pojistný trh je zaplněn a nedává moc příležitost vzniku nových pojištění, někdy se však přeci jen poštěstí narazit na pojištění neobvyklé. Příkladem takového pojištění může být třeba to, které kryje náklady spojené s léčením závažné choroby na zahraniční klinice, náklady za denní péči o nemohoucí babičku nebo i náklady na váš pohřeb.

 

Zdraví nade vše

Česká zdravotní péče si podle žebříčku Euro Health Consumer Index 2015 nevede vůbec špatně, přesto však může mít někdo pochyby a raději vyhledat zdravotní péči těch nejlepších doktorů na špičkových klinikách v zahraničí. Při této volbě vám může hodně pomoci pojištění Best Doctors od ČSOB pojišťovny nebo Kooperativy, které hradí špičkovou péči při těch nejsložitějších zdravotních problémech.

Ať už se jedná o transplantaci orgánů, neurochirurgický zákrok, bypass koronárních artérií nebo rakovinu, pojištěný získá plný servis od předložení dokumentů přes výběr specialisty až po dopravu na specializovanou kliniku. V ceně je zahrnuta nejen péče, ale i cesta a pobyt blízké osoby.

 

Výpomoc v těžké situaci

V České republice je velké procento lidí do osmdesáti let, kteří jsou odkázáni na dlouhodobou péči druhých. Ne každá rodina si však může dovolit financovat profesionálního ošetřovatele. O příbuzné se tak starají sami a díky tomu třeba přicházejí i o svůj skrovný měsíční výdělek. Nově proto pojišťovna AEGON uvedla pojištění dlouhodobé péče ve stáří Aegon Care. To zajistí úhradu nákladů, které nelze hradit ze státní kasy. Může se jednat o léky, speciální výživu, rehabilitace, domovní úpravy či občasnou výpomoc. Osobám nepřetržitě se starajících o postiženého poskytne i finanční obnos.

 

Včasné financování pohřbu

Pojištění pohřbu Pieta 2014 od České pojišťovny může mnohým připadat jako nesmysl, ale někdo je rád dopředu připraven a pro tyto lidi ve věku od 25 do 80 let je tu právě tohle pojištění. Pojištěný při pořízení složí jednorázovou částku od 20 tisíc až do jednoho milionu a tu pojišťovna použije na uhrazení nákladů spojené s pohřbem pojištěného. Když bude pohřeb stát méně, než jakou částku dotyčný předem složil, zbylé finance připadnou osobě oprávněné přijmout pojistné plnění.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..