Neobvyklá pojištění

Pojištění, která by vás mohla zajímat

Kupujete si auto a ihned si sjednáváte pojištění. Plánujete letní dovolenou, ale bez cestovního pojištění se neobejdete. Můžete si nechat pojistit dům, majetek i vaše zdraví. To všechno jsou notoricky známá pojištění, která pojišťovny nabízejí. Všichni to známe. Občas mezi nimi však můžete najít velmi zajímavé produkty pojistného.

Pojistný trh je zaplněn a nedává moc příležitost vzniku nových pojištění, někdy se však přeci jen poštěstí narazit na pojištění neobvyklé. Příkladem takového pojištění může být třeba to, které kryje náklady spojené s léčením závažné choroby na zahraniční klinice, náklady za denní péči o nemohoucí babičku nebo i náklady na váš pohřeb.

 

Zdraví nade vše

Česká zdravotní péče si podle žebříčku Euro Health Consumer Index 2015 nevede vůbec špatně, přesto však může mít někdo pochyby a raději vyhledat zdravotní péči těch nejlepších doktorů na špičkových klinikách v zahraničí. Při této volbě vám může hodně pomoci pojištění Best Doctors od ČSOB pojišťovny nebo Kooperativy, které hradí špičkovou péči při těch nejsložitějších zdravotních problémech.

Ať už se jedná o transplantaci orgánů, neurochirurgický zákrok, bypass koronárních artérií nebo rakovinu, pojištěný získá plný servis od předložení dokumentů přes výběr specialisty až po dopravu na specializovanou kliniku. V ceně je zahrnuta nejen péče, ale i cesta a pobyt blízké osoby.

 

Výpomoc v těžké situaci

V České republice je velké procento lidí do osmdesáti let, kteří jsou odkázáni na dlouhodobou péči druhých. Ne každá rodina si však může dovolit financovat profesionálního ošetřovatele. O příbuzné se tak starají sami a díky tomu třeba přicházejí i o svůj skrovný měsíční výdělek. Nově proto pojišťovna AEGON uvedla pojištění dlouhodobé péče ve stáří Aegon Care. To zajistí úhradu nákladů, které nelze hradit ze státní kasy. Může se jednat o léky, speciální výživu, rehabilitace, domovní úpravy či občasnou výpomoc. Osobám nepřetržitě se starajících o postiženého poskytne i finanční obnos.

 

Včasné financování pohřbu

Pojištění pohřbu Pieta 2014 od České pojišťovny může mnohým připadat jako nesmysl, ale někdo je rád dopředu připraven a pro tyto lidi ve věku od 25 do 80 let je tu právě tohle pojištění. Pojištěný při pořízení složí jednorázovou částku od 20 tisíc až do jednoho milionu a tu pojišťovna použije na uhrazení nákladů spojené s pohřbem pojištěného. Když bude pohřeb stát méně, než jakou částku dotyčný předem složil, zbylé finance připadnou osobě oprávněné přijmout pojistné plnění.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.