Příjemný letní večer na zahradě

Pohádkové zákoutí na zahradě díky originálnímu osvětlení

Venkovní osvětlení příjemně doladí každý váš letní podvečer strávený na zahradě. A za úplné tmy poslouží k lepší orientaci v okolí domu. Při výběru barev dbejte na to, kam osvětlení chcete umístit. Žluté nasvícení uplatníte v bezprostřední blízkosti posezení nebo bazénu. Pro vaše oči bude příjemnější a naopak odradí ty hmyzí. Bílé světlo zase krásně podtrhne různá vzdálenější zákoutí vaší zahrady, protože květinám ponechá jejich původní barevnost.

Solární světla se dají koupit v mnoha různých provedeních. Jejich hlavní výhodou je to, že je můžete umístit kamkoliv. Nejsou totiž závislé na elektroinstalaci, ale nabíjejí se slunečním zářením. Po celodenním nabíjení na slunci svítí zhruba stejně intenzivně jako například lucerny nebo svíčky a jejich výdrž se pohybuje okolo šesti až osmi hodin.

 

Uspořádejte nezapomenutelnou party

Mezi nejoblíbenější osvětlení ke správné letní party se řadí všelijaké světelné řetězy a lampiony. S řetězy můžete ovinout téměř cokoliv nebo je natáhnout od jednoho stromu ke druhému. Zavěšené lampiony, kvůli bezpečnosti převážně s LED svíčkami, pak vaší party dodají ještě větší hravost. Stejně tak světelné řetězy Bright Night v dekorativní žárovce. Vyniknou jako solitér nad stolem, ve větším počtu kusů pak vykouzlí na větvích stromu pohádkovou atmosféru.

Do skalky vedle kvetoucích rostlin můžete naaranžovat solární LED kameny a na hladinu jezírka či bazénu rozmístit voděodolné plovací LED osvětlení například ve tvaru rozkvetlých leknínů nebo koulí. K tomu všemu elektroinstalace nebude zapotřebí. Tu si vyžádají až větší a intenzivnější osvětlení potřebné k vašim večerům strávených nějakou volnočasovou aktivitou.

Nenechte se rušit

Pokud rádi trávíte večery venku, ale brzo vás odrazuje přítomný dotíravý hmyz, zkuste na ně vyzrát. Kromě žlutých světel můžete zkusit dát na stůl květináček levandule, máty, bazalky a dalších silně aromatických bylin. Komáry zase odradí pot, který je cítit pivem. Místo repelentu se můžete zkusit potřít čerstvým výluhem z hřebíčku nebo skořice. Jejich vývar můžete položit i na stůl.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..