Banány

Nedoceněné účinky banánů a kokosů

Na světě existuje spousta nedoceněných potravin, o jejichž pravých a mnohdy až zázračných účincích ví jenom určité skupiny lidí, které žijí v dané oblasti, kde se tyto plody pěstují. Tito lidé je pravidelně konzumují a těší se výbornému zdraví.

Kokosy

Velmi nedoceněný a odsuzovaný tak bývá kokosový olej, který má ovšem úžasné účinky. Obsahuje vysoké množství nasycených mastných kyselin. Pomáhá lidem, kteří by rádi zhubli, protože snižuje chuť k jídlu a zároveň dodává tělu energii. Dost dobře působí i na pleť místo drahých krémů a při aplikaci na vlasy je chrání před poškozením. Dokonce se hodí i na bělení a posílení zubů.

Banány

Dalším ovocným plodem, který má více účinků než je lidem známo, jsou banány. Ty obsahují společně s vlákninou tři přírodní cukry – fruktózu, sacharózu a glukózu. Jsou tak dobrým nakopávačem energie, protože přinášejí okamžitý a hlavně dlouhotrvající účinek. Pro představu: dva banány vám dodají svěží energii na 90 minutové cvičení. Jejich konzumace je tak na denním jídelníčku špičkových sportovců. Avšak banány nejsou určené jen pro fyzicky aktivní lidi. Výrazně pomáhají i lidem s depresemi, protože vytvoří v těle serotonin, který zlepšuje náladu.

Věřte nebo ne, poradí si i s chudokrevností. Díky obsahu železa podporují produkci hemoglobinu v krvi, čímž zlepšují stav v případech anémie. Ženám pak pomůžou při premenstruačním syndromu. A kdo si občas dopřeje trochu toho alkoholového požitku a ráno se vzbudí s kocovinou, nejlepší způsob, jak se jí zbavit je spojen s banány. On totiž takový banánový mléčný šejk s medem dokáže uklidnit žaludeční kyselinu, mléko uklidní organismus a med obnoví hladinu cukru v krvi.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..