Sekání zahrady

V horkých dnech pamatujte na svůj trávník

Léto je tady a kromě zahraničních dovolených u moře a osvěžujících dnů na koupalištích ho velká část populace stráví na zahradách svých rodinných domů nebo chalup. A k pěkné a příjemné zahradě patří i zdravý trávník. O ten je však nutné dobře pečovat, aby se vám nestalo, že místo zeleného ráje budete mít pod nohama vyprahlou spálenou pustinu.

 

Voda a vzduch – nejdůležitější tajemství úspěchu

Nejdůležitějším bodem je pamatovat na dostatečné zavlažování. Stejně jako vy musíte dost pít a zajisté pamatujete i na pitný režim vašich mazlíčků, tak i tráva musí být v suchých dnech dostatečně zavlažována. Nestačí ji však letmo několikrát za den postříkat. Nejlepší bude, když jí dáte dvakrát týdně po ránu pořádně napít (cca 15 l na metr čtvereční). Voda se tak dostane hluboko do půdy a neodpaří se. Tráva si ji pak dokáže během dne čerpat a vzít si potřebnou dávku vody.

Ovšem voda není to jediné, co tráva v létě potřebuje. Důležitá je celková výška trávy. Tady platí, že čím delší, tím lepší. Pokud máte rádi úplně nakrátko sesečenou trávu, v letních dnech jí nechte minimálně 4 centimetry délky. Můžete však i více, aby fotosyntéza probíhala efektivněji. Tím zajistíte její hustotu a stálo zelenost. A tak jako je doporučená ranní doba pro zavlažování, tak ta večerní je doporučená pro sekání.

Ekologické hnojení trávníku nabízí již spousta sekaček, které posečenou trávu rozmělní na mulč a vmetou ho zpět do trávníku. Takovým hnojením trávník ochráníte před vysycháním, ale v tom případě nesmíte zkracovat o moc centimetrů, jinak by mulč v trávníku začal hnít.

Provzdušnění trávníku dvakrát ročně vám také pomůže k lepšímu vzhledu vaší zahrady.

Takže, pokud chcete mít dokonalý trávník, respektujte ideální dobu sekání i zalévání vašeho trávníku. Pamatujte, že tráva pod čtyři centimetry už nebude mít ideální podmínky pro obnovu a dlouhé sekání s funkcí mulčování vašemu trávníku také neprospěje. Dodržujte základní tři zásady péče o trávník, nezapomínejte na něj ani v průběhu roku a budete se těšit krásnému trávníku jako z obrázku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..