botas

Legendární firma Botas končí

Firma Botas vznikla v roce 1949 pod názvem Botana. Proslavila se hlavně díky sportovní obuvi až tak, že s ní v minulosti jméno podniku téměř splynulo. Legendární botasky bohužel míří k likvidaci.

Botasky

Značka Botas proslula zejména výrobou sportovní obuvi, která se podle ní také začala nazývat. Historie výroby sportovních bot sahá až do roku 1963 a i v současnosti se tomuto typu bot věnovali. Slavné boty jste mohli pořídit pod názvem Botas nebo Authentic. Pyšnily se retro vzhledem a kvalitou, kterou ocenili i nesportovci.

Přečtěte si také: Co s sebou přináší nový rok 2023?

Boty v likvidaci

Kvůli velkému zdražení energií i dalších surovin a nedostatku kvalifikovaných pracovních sil pozastavila Botas výrobu již dříve. Následně firma propustila i zbývajících 70 zaměstnanců a aktuálně je dle dokumentu ze Sbírky listin v likvidaci. Rozhodla o tom prý vlastnická společnost Benal

„Po dohodě s likvidátorem nebudeme poskytovat další informace médiím,“ napsal ČTK v odpovědi na dotaz týkají se podrobností likvidace spolumajitel František Nestával.

Přečtěte si také: Které obchodní řetězce jsou v Česku na vrcholu?

Ztrátový podnik

Botas dosáhla v roce 2021 zisku 7,676 milionu korun, ale rok předtím byla ve ztrátě 2,930 milionu. Výsledky z roku 2021 jsou prý ovlivněné odprodejem nepotřebných nemovitostí, kdyby toto firma neprovedla, je opět ve ztrátě. Rok 2022 poznamenalo zvyšování cen energií i služeb, ve firmě také došlo k výpadku exportu do Ruska, a tak se ztráty jen kupí a kupí.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..