firma botas

Firma Botas možná chytí záchranné lano

Šedesát let po zahájení výroby se obuvnická značka Botas ocitla těsně před zánikem. V lednu se objevila zpráva o tom, že legendární firma už nejspíš nebude mít dostatek financí na další provoz. Teď se ale objevilo záchranné lano v podobě Václava Staňka.

Firma Botas je známá především díky své sportovní obuvi, která po ní dokonce dostala svůj název. Byly oblíbené díky své kvalitě, kterou ocenili i nesportovci. Samozřejmě měly také svůj jedinečný design, díky kterému byly snadno rozpoznatelné.

Přečtěte si také: Legendární firma Botas končí

Likvidace firmy

Kvůli zdražování energií ale přišla otázka, kam dál a jak značku financovat. Botas pozastavila svou výrobu, protože jí scházely jak suroviny a energie, tak kvalifikovaní zaměstnanci.

Většina už se s botaskami rozloučila, teď se ale objevilo záchranné lano. V tradici legendární tenisky Botas chce pokračovat Václav Staněk, zakladatel obuvnické firmy Vasky. Už prý jedná o převzetí značky.

Unikátní sleva má vzkřísit Botasky

Staněk už se prý nachází v konečné fázi jednání o odkoupení ochranné známky, výrobní dokumentace a některých strojů.

Na svém Instagramu Vasky zveřejnily něco jako crowdfundingovou kampaň, kdy prostředky na znovuuvedení Botasek do provozu chtějí získat prostřednictvím zákazníků. Vasky tak vytvořily unikátní slevu 33 % na vybrané Vasky, pomocí této akce chtějí vybrat dostatek financí na pokračování v projektu Botas.

Vasky ve slevě nakoupíte až do 19. března a přispějete tím k záchraně naší obuvnické botaskové tradice.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..