Rainbow loom

K nápadu ho přivedly děti. Teď vydělává miliony.

Děti jsou to nejlepší, co na světě máme a tak není divu, že i skrze ně se dá přijít na skvělé nápady na podnikání. Své o tom ví i bývalý bezpečnostní technik automobilky, Cheong Chlom Ng z Malajsie, který vlastní patent na nejoblíbenější hračku současnosti – Rainbow Loom (Duhový tkalcovský stav).

Nápad byl jednoduchý a přišel úplně sám, když si Ng hrál se svými dcerami. Ty z gumiček splétaly náramky a Ng jako vzorný tatínek jim chtěl pomoct. Bohužel jeho prsty byly na tak titěrnou práci příliš neobratné a tak si za pomoci desky a pár špendlíků vyrobil primitivní tkalcovský stav. Mohl se tak konečně ke svým dcerám přidat, ale jeho náramky byly příliš veliké a dětem se tak jeho vynález nelíbil. Proto dřevo vyměnil za plast a provedl pár zmenšujících změn a bylo to. Vynalezl hračku, jež se teď po celém světě prodává ve velkém.

 

Začátky nebyly lehké

Dcerám se vylepšený tkalcovský stav tak zalíbil, až se o něj začaly hádat. Starší z nich pak otci navrhla prodej jeho výrobku. Po velmi dlouhém uvažování se rozhodl to zkusit a oslovil výrobce v Americe. Tam však nepochodil. Výroba by přišla na víc peněz, než si mohla rodina dovolit. V Číně byli levnější a tak se první stavy zrodily právě tam. Rodina je pak po večerech kompletovala a prodávala přes internet.

Nešlo to o nic lépe než shánění výrobců. Lidé nevěděli, o co se jedná, dokud Ng nezačal nahrávat na YouTube videa s návody na pletení. Dnes jsou soupravy na splétání náramků z gumiček desátou nejoblíbenější značkou světa s ročním ziskem téměř miliardy korun.

 

Pomohla královská rodina i americký prezident

Ng si slávu svého výrobku vydobyl sám, nicméně mu v růstu a prodeji pomohla i britská královská rodina. Roku 2013 byl gumičkový náramek spatřen na zápěstí vévodkyně Kate a prodej gumiček poté vyletěl až o 300 procent vzhůru. O měsíc později si na své zápěstí vzal jeden náramek i její manžel, princ William. A napřesrok se ke gumičkovému šílenství přidal i americký prezident Barack Obama.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..