Lízatkovo-cukrová růžová

Zařizujete dětský pokoj? Nezapomeňte na ty správné barvičky

Rodiče při zařizování dětských pokojů většinou sahají po klasickém růžovém pokojíku pro holčičky a modrém pro kluky. To se však někdy nemusí líbit samotným dětem, které barvy jinak milují. Určitě si namísto klasických jednobarevných pokojů zamilují kombinaci třeba modré se zelenou nebo vícero odstínů růžové. Pokojík se určitě nebude líbit jenom dětem, ale i vám.

Nádech jemné pastelové, to je klíč

Syté barvy jsou ve větší míře agresivní. Obzvlášť pro malé děti. Proto se pro ně sytě červené nebo křiklavě modré barvy příliš nehodí. Za to s pastelovými barvami vykouzlíte příjemný koutek nejen pro vaše dítko, ale i pro vás při vašich společně strávených chvílích. Pastelové barvy jsou hravé, zároveň však i klidné a příjemné na oči.

Pokud se chcete inspirovat teplem jižanského léta, zkuste třeba odstíny levandulové, blankytně modré, oblázkově šedé či mátově zelené. A nezapomeňte jimi doladit i doplňky. Potahy, koberečky, lampičky, polštářky nebo třeba i nástěnky. Ať to v pokojíčku vaší ratolesti žije barvičkami.

V pokojíčku pro princezny by asi neměly chybět nové módní odstíny růžové zvané cukrátková a lízátková. Pro větší slečny je vhodná například žraločí šeď v kombinaci s barvou mořských korálů.

Když máte dětí více a jen jeden pokoj, různě barevné nábytky a doplňky pomohou oddělit jejich prostor a stanovit prostory vzájemné, aby nedocházelo k sourozeneckým šarvátkám. Nevolte k sobě však příliš křiklavé kombinace.

Žraločí šeď

Žraločí šeď | FOTO: Viabel.cz

Barvy a jejich vliv na člověka respektive dítě

Nejméně oblíbená je barva hnědá. Hned za ní se objevuje černá. Často se v dětských pokojích nevyskytuje, a když už sem tam ano, znamená vzdor teenagera. Takové období je častokrát pouze přechodné a dříve či později bude třeba znovu vymalovat, možná i vyměnit nábytek.

Červená barva je mezi dětmi sice velmi oblíbená, ale jak už bylo řečeno, může na ně působit velmi agresivně. Stejné je to i s velkými plochami žluté barvy, která může navozovat vztek a strach. Za to odstíny růžové mají na děti harmonizační efekt a připomínají jim láskyplné pocity.

Taková delfíní modř nebo azurová modř pak uklidňuje. Kromě toho však dokáže snižovat pulz, tělesnou teplotu, ale třeba i chuť k jídlu. Různé odstíny zelené jsou vhodné do kombinovaných pokojíčků sourozenců.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.