Virtuálního zlata se nabízí stokrát více, než je možné
Vlastnit zlato je určitě velkou a dlouhodobou investicí, pokud myslíte na budoucnost svých dětí nebo na horší časy země. Bohužel je však trh přesycen papírovými certifikáty o vlastnění zlata, kterého není tolik, kolik se ho ve skutečnosti nabízí. Mnozí lidé tak vlastní téměř bezcenné certifikáty. Jen plané řeči, přísliby lepší budoucnosti. Nikdy své zlato však vidět nemusí.
Trh poskytuje pouze 10 procent skutečně fyzického zlata. Zbylých 90 procent je investice do pozlaceného papíru, který nemusí vynést takový obnos, jaký byste si představovali. Zvláště pokud se při krizi budete domáhat svého fyzického zlata, které podle výpisu z účtu vlastníte. Jednoduše řečeno se na vás prostě nemusí dostat, když je ve skutečnosti reálných zlatých slitků jen pro pouhých 10 procent investorů.
Když už zlato, tak jedině fyzické!
Pokud si opravdu přejete mít investici ve zlatě, kupte si reálnou zlatou cihličku. Nedejte na řeči, že vás někdo okrade spíše, než když nakoupíte papírové zlato. Pravda může být zcela opačná. Papírové zlato nakoupíte za stejnou cenu jako to reálné, ale při číslech zmíněných již výše, na tom budou lépe ti, kteří budou mít tu zlatou cihlu takzvaně schovanou pod polštářem než ti, kteří budou stát ve frontě a čekat, zda na ně něco zbyde. Zlato si můžete bezpečně schovat například v bankovní schránce. Nejedná se o příliš drahý pronájem a navíc poslouží i na jiné cenné a důležité dokumenty.
A jak si takové reálné hmotné zlato koupit? Lze to dvěma způsoby. Pro trochu movitější je zde možnost nákupu jednorázového, ale pamatuje se i na nižší střední třídu, která v Česku začíná s pěti sty korun měsíčně spořit. A nejoblíbenější mezi Čechy je malá cihlička neboli unce zlata o váze 31,103 gramu, kterou koupíte za 29 tisíc korun. Pokud byste si přáli kilogram zlata, zaplatili byste počáteční investici blížící se pomalu milionu, respektive 870 tisíc korun.