Podnikání s mazlením

Opravdu netradiční podnikání. V Americe je možné úplně vše.

Už i v České republice se můžete setkat s lidmi, kteří tu a tam nabízejí na ulicích takzvané „free hugs“ neboli objetí zdarma. Lidé toužící po tomto sociálním kontaktu, si ho tak mohou na pár chvil užít i se zcela cizím člověkem, když po ruce není nikdo bližší, kdo by padnul do jejich náruče. Objímači držící cedulky s nápisem free hugs tak ve světě nejsou už žádnou raritou.

V Americe se však jedné ženě podařilo z tohoto nevinného objímání cizích lidí rozjet byznys. Samantha Hessová si toho za svůj život už vytrpěla dost a tak také zjistila, že nedostatek fyzických doteků je pro ni zničující. Potom, co opustila svou práci osobní trenérky ve fitness centru, se tak stala profesionální „objímačkou“ a otevřela si provozovnu v Portlandu, Oregonu.

Ona a její tři kolegyně, které si sama vyškolila, tak osamělým obyvatelům Portlandu prodávají objetí. A kdo by si myslel, že lidé si za objetí nebudou platit, ten by se šeredně zmýlil. Samantha ihned po zahájení podnikání dostala 10 tisíc žádostí o objednání do jejího salónu, který pojmenovala „Cuddle Up To Me“ neboli přitul se ke mně. Po vřelém lidském kontaktu tak touží velké množství lidí.

 

Začínala v kině

Samantha se jen tak ze dne na den nerozhodla, že opustí své zaměstnání a zkusí si vydělávat díky objímání dalších lidí. Již před tímto krokem nabízela tuto službu a jezdila po domech svých klientů nebo se k nim tiskla na veřejnějších a tak i pro obě strany bezpečnějších místech. Například v kině. Až poté se rozhodla pořídit si k této činnosti své vlastní zázemí a vytvořila pro klienty čtyři pokojíky v různých stylech, jejichž centrem je vždy jedna postel. Mazlit se tak dá v pokoji, který obklopují mořské vlny nebo třeba noční obloha. Pokoje jsou také vybaveny kamerovým systémem, aby bylo zajištěno oboustranné bezpečí. Policie, která prostory i provoz činnosti zkontrolovala, se k celé věci vyjádřila takhle: „Lidé se nás ptají, jestli je to prostituce, ale je to jenom nevinné objímání a mazlení.“

 

Jaké služby Samantha a spol tedy poskytují?

Objímání – to je jasné. Samantha však specifické služby vypsány nemá. Její podnikání se věnuje pouze objímání, takže má vypsanou pouze základní cenu za svou službu a tou je jeden dolar za minutu vřelého objetí. Pak už záleží na zákaznících, kolik minut či hodin se chtějí mazlit. Velká většina lidí zatím touží tak po hodině intenzivního objetí a zaplatí tak 60 dolarů (zhruba 1500 korun).

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.