Příspěvky na zdraví

Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny?

Zdraví je ta nejdůležitější věc, kterou máme. Často však upřednostníme jinou „důležitou“ věc před preventivní prohlídkou u lékaře. V České republice momentálně funguje sedm zdravotních pojišťoven a každá svým klientům nabízí jiné bezplatné benefity a speciální služby. My se teď podíváme na ty nejzajímavější z nich.

 

Pojišťovny jsou řazeny podle od nejvyššího počtu klientů.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (111)

Největší česká pojišťovna nabízí registraci do Klubu pevného zdraví. S ním lze například získat zajímavé finanční příspěvky, levnější očkování nebo cestovní připojištění zdarma, pokud jste dárci krve. Při prevenci si mohou dospělí vybrat preventivní vyšetření až do částky jednoho a půl tisíce korun. Je dobré si o tyto příspěvky zažádat co nejdříve, i když se žádosti mohou podávat až do 30. listopadu. Pokud už bude finanční limit daného programu vyčerpán, příspěvek nezískáte. Příspěvky si také můžete spočítat na jejich speciální kalkulačce. Ta vám prozradí, kolik a na jaká vyšetření vám pojišťovna může přispět.

 

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (211)

Při programu Zdraví jako vášeň se můžete po výběrovém řízení zúčastnit programu „Změním se“ pod vedením experta na výživu. V Brně můžete také absolvovat komplexní onkologické vyšetření. Dárci krve mohou dostat příspěvky až do tří tisíc korun, jinak se částka na příspěvky pohybuje od dvou do osmi stovek. O příspěvek musíte zažádat nejpozději tři měsíce před plánovaným vyšetřením nebo aktivitou, na kterou chcete přispět. Programy jsou zaměřeny na prevenci onkologických a civilizačních onemocnění, očkování nebo sportovní aktivity seniorů. Specialitou je Karta života, kterou získáte pomocí SMS zprávy a najdete v ní souhrn informací o vašem zdravotním stavu.

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205)

U programu Bonus Pus, pokud se zaregistrujete, získáváte body podle stanovených kritérií. Ty pak můžete čerpat. Programy se týkají pohybových aktivit či péče ve zdravotním zařízení. Nejvýše můžete na jeden program využít příspěvek 250 korun. V kombinaci programů nanejvýš 500 korun. Při prevenci se jedná až o tisíc korun a programové balíčky jsou roztřízeny dle věku. Muži například mohou čerpat příspěvky na prevenci rakoviny tlustého střeva nebo rakoviny prostaty. Ženy pak na prevenci rakoviny kůže, vyšetření prsu a zrakového nervu. S touhle pojišťovnou nikdy nezapomenete datum jakékoliv své preventivní prohlídky. Pojišťovna rozesílá upomínky pomocí SMS. O tento nadstandard si budete muset ale požádat.

Oborová ZP zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (207)

Stejně jako u předchozí pojišťovny, i tato má věrnostní program Vitakonto založený na získávání kreditů. Ty se dají směnit za finanční příspěvek mimo jiné i na dentální hygienu nebo plavání. Aktivní klienti mohou získat i přes tisíc korun, v průměru však klienti získávají bonusy do 500 korun. Z nejzajímavějších programů prevence je pak například příspěvek až čtyř tisíc korun na odvyknutí kouření. Onkologičtí pacienti pak mají možnost na různé věci spojené s jejich nemocí čerpat kredit až do výše tří tisíc korun. Specialitou je pak 24/7 Asistenční služba nebo webové stránky v českém znakovém jazyce.

 

Vojenská zdravotní pojišťovna (201)

Věrnostním klubem rovněž získáváte body za péči o zdraví. Do programu se musíte přihlásit a první rok získáte 120 bodů. Od třetího roku potom 150. Tyhle body si můžete nechat proplatit proti účtenkám, zaplaceným v daném roce za svou prevenci, kdy se jeden bod rovná jedné koruně. Programy prevence mají zacílené na skupiny dětí, studentů, maminek, dospělých, rodin a na očkování. Například na léčebný tělocvik vám pojišťovna dá 250 korun, 400 korun na vámi zvolenou prevenci a jednou za dva roky mohou ženy středního věku získat 800 korun na prevenci rakoviny prsu. Váleční veteráni mohou využít vlastní preventivní program. S kartou Věrnostního klubu získají věrní klienti slevy a dárkové šeky.

 

Revírní bratrská pokladla, zdravotní pojišťovna (213)

Zdravotně-preventivní péče s Programem 90 má za cíl dožití co nejvíce pojištěných věku 90 let. Do tohoto programu se můžete bezplatně zaregistrovat, ale jenom do věku třiceti let. S programem můžete čerpat až 500 korun na zdraví prospěšné aktivity, ale jen pokud dodržujete frekvenci preventivních prohlídek a nemáte nadváhu. Při prevenci můžete získat celkově až tisíc korun a to na vyšetření pigmentových změn, genetické vyšetření, vyšetření prostaty a těhotné ženy třeba na vitamíny nebo tělocvik. Vybraní klienti pak mohou dostat slevové karty z programu CARTE.

 

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209)

Věrnostní program nemají, ale poskytují více než 30 preventivních programů. Jsou zaměřeny především na mnohé typy očkování, prevenci vybraných onemocnění, rehabilitace i zdravý životní styl. Také tahle pojišťovna vám na požádání vydá Kartu mého srdce, se kterou budete mít přehled o svém zdravotním stavu. Další specialitou je u smluvních partnerů sleva nejméně 5 procent po předložení průkazu pojištěnce.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..