Vyklízení bytu

Hrůza ze stěhování? Poradíme, jak si vše zjednodušit

Stěhování je věc, která potká každého minimálně alespoň jednou za život. To pak hrůzou vstávají vlasy na hlavě a stres ze stěhování narušuje každodenní život ještě dlouho předtím, než ke stěhování vůbec dojde. Ale proč? Postačí trocha toho materiálu a jisté organizace k tomu a balení bude stejně snadné jako vybalení. Za chvíli budete mít v novém domově pocit, jako byste ani neopustili váš starý byt.

Co k tomu bude potřeba? Zde je seznam nejdůležitějších věcí:

 

Krabice na stěhování

Určitě je důležité pořídit si něco, v čem své osobní věci a nejrůznější drobnůstky převezete do nového bytu. Na lehčí věci vám postačí obyčejné krabice z kdejakého obchodu, na ty těžší je pak lépe zvážit nákup krabic nových, aby vaše věci neutrpěly ztráty po dopadu na zem, až by se vám nějaká krabice protrhla. Například e-shop www.komplexmat-obaly.cz nabízí přímo krabice na stěhování.

Kancelářské věci

Pomůcky jako jsou nůžky a fixy se najdou určitě v každé domácnosti. Co je však nutné pořídit, pokud to někdo v domácnosti nemá, je široká a pevná lepicí páska. Krabice s vašimi věcmi dobře zalepte a popište si je třeba podle názvu místností.

Obaly na věci

Převážně se jedná o pytle na ochranu oblečení, či bublinkovou fólii. Fólii však můžete nahradit čímkoliv, co doma najdete – od novin, přes staré oblečení až po ponožky. Pokud chcete, krabice s křehkými věcmi si můžete ještě označit, aby se neopomnělo s nimi zacházet opatrněji.

 

Aby se vám po cestě nic neztratilo, sepište si na papír seznam krabic, který můžete doplnit o stručné informace, co se v daných krabicích nachází. Nebalte na přeskáčku, ale jděte pěkně popořadě. Nakonec si nechte krabici s nejnutnějšími věcmi. Ty budete potřebovat ihned po nastěhování. Poté začněte vybalovat krabici po krabici a uvidíte, jak rychle se nový a prázdný byt promění ve váš domov.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..