Dovolená na míru

Dovolená bez průvodců a skupin? To je dovolená na míru

Vydáváte se na poznávací zájezdy nebo i klasické dovolené s cestovkou? Pak jistě znáte veškerou tu organizaci okolo hromadných prohlídek či výletů. Ráno brzký budíček, honem rychle na snídani a pak sraz u recepce. Opozdilci nejsou vítáni. Pokud kvůli vám celá skupina nestihne termín prohlídky nebo zmešká odjezd hromadné dopravy, pak na vás spočine hned několik desítek párů naštvaných očí a vy budete mít zkažený minimálně celý den, pokud ne rovnou celou dovolenou.

Delegát vás pak rychle provádí městem, zastavuje se pouze u památek, o kterých vám poví naučenou řeč a už zase spěchá dál. Ale co když jste kousek od Louvru viděli příjemnou kavárničku, v níž byste si rádi poseděli? Nebo dostanete chuť na dobrou italskou pizzu dřív, než vám dá někdo rozchod na oběd? Možná už jste uvažovali, že tohle tempo vám nevyhovuje nebo o tom právě začínáte uvažovat. Tak co takhle vyrazit na dovolenou šitou přímo na míru pro vás?

Tato volba je nejlepší pro euro víkendy, během kterých v jednom až dvou dnech chcete vidět, co nejvíc z města do kterého se vydáte. Jenomže to vás pak bolí nohy jako čert, polovinu dne máte hlad, protože rohlík snězený při chůzi vám nedokázal nahradit teplý oběd a musíte jít na drahé vnitřní prohlídky, které vás ani nezajímají. Ale co byste pro skupinu neudělali, když budou mít vstupenku o pár centů levnější, viďte?

Co když ale máte týden volna, který objevování cizorodých krás můžete obětovat a cestovka vás zve jen na tři dny i s cestou? Pokud vás neomezuje strach a nechybí vám odvaha, naplánujte si výlet sami nebo s něčí pomocí. Možná vás to vyjde i levněji než zájezd od cestovní kanceláře. A možná si cestování na vlastní pěst i zamilujete.

 

Naplánujte si svou vysněnou dovolenou

Nejprve si představte, co byste na své dovolené rádi dělali a co určitě chcete vidět. Pak se pusťte do plánování nebo využijte pomoci od některé cestovní agentury (například TeamTime), která se plánováním individuálních dovolených zabývá. Pracovníci agentur vám doporučí na vlastní kůži ozkoušená místa i vhodné termíny na cestu. Dají vám i přesný plán, kde vám popíšou ty nejmenší detaily, abyste se v cizím kraji neztratili.

Pokud se obáváte, že vás to vyjde dráž než klasicky koupený zájezd, tak jste na omylu. Obvykle za dovolenou na míru zaplatíte stejně nebo ještě méně. Budete se tak mít podle svých představ a ušetříte si i spoustu nervů, které by vám cestování se skupinou mohlo způsobit.

Zkuste se poptat známých, zda už někdy využívali tuto službu, u koho a jaká byla spokojenost. V tomto oboru totiž není nad osobní reference. Pokud nikoho takového nemáte, internetový vyhledávač vám pomůže nalézt kanceláře, které se dovolenou na míru zabývají. Zálohu složíte až po schválení hrubého itineráře, který by vám měla poskytnout každá kancelář.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..