Práce během dovolené

Nenechte si znepříjemnit období okolo dovolené

Dovolená je časem odpočinku a regenerace. Avšak důležitá je i doba před nástupem na dovolenou. Proto se v práci nenechte vystresovat, zařiďte si, co je nutné a zbytek nechte na potom. S klidem v duši pak práci na pár dní úplně opusťte. Nejen fyzicky, ale i duševně.

Pokud v práci budete týden před odjezdem bláznit a honit se, aby po vás nezůstala nedodělaná práce a aby každý věděl, jak vás dobře zastoupit, přivodíte si akorát vrásky. Na dovolenou potom budete odjíždět s nervy přibalenými v kufru a vaše tělo nebude mít potřebný klid na to, aby se zregenerovalo a nabralo nové síly.

 

Co je nutné před odjezdem zařídit?

Rozhodně dokončete práci, která nesnese odklad. Předejte svým zastupujícím kolegům potřebné informace a přístupy k vašim pracovním materiálům. Některá práce počká klidně na vás, jinou bude potřeba vyřešit v době vaší dovolené, tak se s nimi domluvte, kvůli čemu vás případně mohou telefonicky požádat o radu. Do e-mailu, případně i do pracovního telefonu si nastavte automatickou odpověď s kontakty na zastupující kolegy, abyste klienty nemuseli přesměrovávat v jednom kuse osobně. Nebo aby příliš dlouho nečekali na odpověď.

Práce přes chytrá zařízení?

Dnes už je běžné, že téměř každý člověk má u sebe v jednom kuse chytré zařízení, přes které se s prací může okamžitě spojit a ta se zase může spojit s ním. Přes mobily se dá spojit telefonicky, e-mailem nebo i přes chat na sociálních sítích. Je na každém, jak moc chce své volno trávit prací. Když svým kolegům dáte podnět, že budete neustále k zastižení, budou toho využívat ve velké míře. Pokud však dáte najevo, že mobil necháváte doma, kolegové si poradí i bez vás.

Po návratu určit priority!

K návratu do práce určitě patří trocha stresu i nechutě pracovat. Po pěkném klidném času nic nedělání zcela běžná věc. Důležité je načerpat síly a rychle si na práci zase zvyknout. Poté si v prvních dnech po návratu určit priority. Pokud vám na stole leží kupa dokumentů, zeptejte se kolegů, co má největší prioritu. Vás by prohledávání těch stohů úkolů jen vystresovalo a navíc oni budou mít větší přehled. Z mailu pak nejprve odstraníte spamy a uvidíte, že to infarktové číslo přijatých zpráv není zase tak hrozné. Potom si už lehce určíte, s čím začít nejdřív.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..