Nižší cena

Jak se bránit proti zkrachovalému slevovému portálu?

Slevové portály fungují jen jako prostředník mezi nabídkou a koncovým zákazníkem. A přesto přes ně spousta lidí ráda výhodně nakupuje. Lze díky nim ušetřit na zahraničních dovolených, několika denních pobytech například ve wellness střediscích, výhodných nabídkách restaurací, elektronice a dalších produktech. Avšak nikdy nemůžete s jistotou vědět, zda jste se neocitli na podvodných stránkách nebo zda slevový portál nezkrachuje dřív, než svůj voucher stačíte směnit za zboží.

 

Co v tom případě dělat?

Nejprve je na vás, abyste si ověřili na stránkách poskytovatele služby, zda taková sleva opravdu existuje. Tím si ověříte i to, zda je slevový server důvěryhodný a na trhu se vyskytuje dlouho nebo jen krátce. Podle toho se rozhodnete, zda slevu využijete. Pokud ano, v tom případě zaplatíte plnou výši poskytované služby a obdržíte za ni voucher. Ten teprve potom využijete až u konkrétního prodejce produktu nebo služby.

Když se stane, že sice obdržíte voucher, ale během té doby slevový portál zkrachuje, vám v ruce zbyde jen bezcenný papír. Poskytovatele služby nezajímá, že jste za danou službu nebo produkt již zaplatili. Pokud budete stále trvat na pořízení služby či produktu, poskytovatel po vás bude vyžadovat novou platbu a vy tak za jednu věc zaplatíte dvakrát, jestliže na obchod přistoupíte.

V současné době funguje v České republice slevových portálů jenom pár desítek, ale před pár lety jich bylo mnoho a bylo tak těžké udržet si přehled o tom, kdo je ještě důvěryhodný a kdo už ne. I tak si však dejte pozor a řiďte se následujícími radami.

 

Jak postupovat, abyste o peníze nepřišli?

  • Jakmile vám voucher dorazí, uzavřete smlouvu s poskytovatelem služby a to okamžitě.
  • Pokud tento papír mít nebudete, u soudu budete mít těžké a často i nezdárné pořízení.
  • Pokud jej však mít budete, můžete při krachu portálu požadovat po poskytovateli vrácení peněz nebo trvat na poskytnutí služby, i když přístup nebude zrovna ochotný.
  • Pro poskytovatele pak platí, že nemají nárok úrokovat si náklady ani jakkoliv jinak převést škodu na zákazníka zkrachovalého portálu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..