Digitální nomádi: spojení cestování a podnikání

Láká vás cestování, ale nechcete si vyčerpat celou svou dovolenou? Drží vás zde jen podstata vaší pracovní náplně? Možná jen čas, abyste se vrhli do rozbouřených vod podnikání a vybrali si obor, který budete moci dělat plně online, třeba od moře.

Co znamená pojem „digitální nomád“

Obecně se digitální nomádi dají definovat jako freelanceři, neboli podnikatelé na volné noze, kteří nabízí službu čistě na online bázi. To znamená, že ji mohou tedy uskutečnit odkudkoliv a nejsou vázáni na jedno místo. Díky tomu mohou cestovat a spojit tak svoje dvě vášně: byznys a cestování.

Není vše jen růžové

I když se na první pohled může zdát, že je to jen válení se na pláži, občas nějaké „počítačování“ a zbytek dne se jen opalujete, opak je pravdou. Je nutné si ještě předem uvědomit, případně zjistit, veškerá úskalí, která s digitálním nomádstvím pojí a na základě pro a proti seznamu si případně vybrat cílovou destinaci.

Za prvé je nutné si uvědomit, do jaké země se budete chtít vydat. V každé zemi jsou jiné životní podmínky, někde ušetříte na ubytování, někde za jídlo, je nutné to zvážit a vybrat tu správnou variantu pro vás! Nomádi tato místa často střídají, proto je důležité si tyto informace stále aktualizovat a ověřovat.

Zkuste to nejdřív nanečisto

Pokud nechcete nic uspěchat, není nic jednoduššího než si udělat testovací výjezd. Vycestovat můžete pouze na jedno místo a jen na několik týdnů. Třeba zjistíte, že jste jako ryba ve vodě a již navážete další destinací a budete pokračovat dál. V opačném případě si užijete pěknou pracovní dovolenou, vrátíte se zpět a zvážíte své další možnosti.

Další variantou jsou pouze občasné kratší výjezdy. Někteří freelanceři využívají své svobody a flexibility a několikrát ročně absolvují kratší výjezdy za účelem získání inspirace, načerpání nových zkušeností (a samozřejmě) poznání nových míst. Proto pokud se nechcete vzdát svého domova v mateřské zemi, mohou pro vás být schůdné pracovní výjezdy na několik dnů až týdnů několikrát do roka, po kterých se ale vždy opět vrátíte domů.

Přečtěte si také:

Podcasty, které vás nakopnou k podnikání!

Nabízejte produkt, který podnikatelé nemusí chtít, ale musí jej mít!

Klíčem k úspěchu je neustálé vzdělávání se. Žijeme v době nekonečných možností, to platí i pro samovzdělávání.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..