volno v podnikání

Proč si dopřát volno v podnikání?

Možná máte pocit, že delší dovolená zní jako pohádka, kterou si ale nemůžete dovolit. Pokud už nad něčím podobným delší dobu přemýšlíte a potřebujete si na chvilku odpočinout, můžeme vám říct jen: Do toho! Volno v podnikání není hřích, může vám velmi pomoci!

Syndrom vyhoření rychle a jistě

Zatímco svobody máte v podnikání tolik, kolik jen sami chcete, volno, dovolenou ani jakési sick days vám nikdo neproplatí. Proč byste vy sami neměli na chvíli zastavit a dát si pauzu stejně, jako to dělají vaši zaměstnanci? Rychlým tempem bez přestávky se řítíte jen do fyzického i psychického vyhoření.

Přečtěte si také: Umění meditace není jen líbivým řemeslem.

Není dovolená jako dovolená

Dle různých průzkumů si živnostníci dopřejí za rok průměrně 2,4 týdne dovolené ročně. A opravdu si v rámci dovolené vypnuli také mobilní telefon a počítač, nebo ještě před snídaní a večeří vyřizovali e-maily a během válení se na pláži zvedali telefony? Není totiž dovolená jako dovolená. U podnikatelů se jen málokdy řídí opravdu jen v duchu nicnedělání.

Naučte se zvolnit

Je vlastně jedno, zda se jedná o podnikatele či zaměstnance, všichni bychom se měli naučit zvolnit. Naše tělo, ale i hlava potřebují odpočinek, při kterém naberou energii. Vypněte a dělejte něco, co vás baví, naplňuje nebo posouvá. Nemusíte se jen válet na pláži, můžete vyjet na jazykový pobyt nebo se učit vařit, malovat nebo tančit. Zkuste zkrátka zaměstnat váš mozek něčím jiným, než je jen práce.

Nejste v tom sami

Nezapomeňte na to, že velká část vašich úkolů se dát delegovat na někoho jiného. Nemusíte si nést na ramenech vše sami, nechte si pomoci a uvidíte, že se vám rázem uvolní volný čas na váš koníček nebo zábavu, která vám odlehčí hlavu.

2 Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..