Rozjezd kariéry

Proč jít na letní brigádu? Nastartuje vaši pracovní kariéru

Letos díky rekordní nabídce může letní brigádu získat opravdu každý zájemce a pozitivně tak nastartovat svou mysl pro další pracovní příležitosti. Nejen, že si díky brigádě přijde mladý člověk k penězům, ale taky bude mít v budoucnu lepší pozici u personalistů. A proč přesně?

 

Získané zkušenosti

Při hledání brigády budete muset poprvé podstoupit celý postup hledání a přípravy na práci, stejně tak, jako to bude potřeba u hledání zaměstnání na plný úvazek. Sepsat životopis bez hrubek, najít si inzerát, odpovědět na něj a vyčkat na odpověď, která ne vždy musí přijít. Poté se připravit na pohovor a tváří v tvář se setkat se svým prvním potencionálním zaměstnavatelem.

Příběhy života

Během brigády si můžete udělat představu o problémech běžného života pracujících lidí. Uslyšíte příběhy svých starších a zkušenějších kolegů a získáte představu o tom, co skutečný život obnáší. Poznáte také, na jaký typ práce se nejvíce hodíte a zda pracujete raději v kolektivu či samostatně.

Hodnota peněz

Mladí brigádníci nejen že získají zkušenosti s pohovory, ale také s pracovními návyky. Už žádné omluvenky s rodinnými důvody. Do práce se prostě chodí včas a skoro za každých okolností. I peněz si člověk začne více vážit, když si na ně sám svou tvrdou prací vydělá.

Důležité kontakty

Mít ty správné kontakty se prostě vyplatí. Když se osvědčíte, zaměstnavatel dá příští léto určitě raději přednost vám, než někomu novému a vám tak ušetří práci se složitějším hledání jiné brigády. A kdo ví? Třeba s vámi bude tak spokojen, že vám po škole nabídne i stálé zaměstnání.

Stáže zadarmo

Jsou sice neplacené, ale mohou pomoci rozvíjet kariéru. Zaměstnavatel tak má více prostoru vybrat si a vychovat si své budoucí zaměstnance. Získáte velice odborné zkušenosti pro konkrétní obor a ty se vám budou hodit, i když nenastoupíte do práce ve firmě, která vás vyškolila.

 

A kde takovou letní brigádu sehnat?

Zkusit to můžete jako pokladní v supermarketech, které nabízejí rovněž doplňování zboží. Jako personál vás také přijmou na letní zahrádky a do bister. V e-shopech můžete přijímat a vydávat zboží, ve skladech manipulovat se zbožím, obsluhovat pojízdná zařízení. Přivydělat si můžete i ve stavebnictví, v zemědělství, ve výrobě, v oblasti těžby nebo v rybářství. Práce bez nutnosti praxe či odbornosti jsou hodnoceny od 80-100 Kč/hod. Nutnost odbornosti přinese odměny vyšší.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..