finanční polštář

Proč byste měli mít finanční polštář?

S financemi byste měli nakládat tak, abyste vždy měli nějaká zadní vrátka. Finanční polštář vás může zachránit od takzvané dluhové spirály. V České republice velké množství lidí nemá dostatečnou finanční rezervu. Proč byste finanční polštář měli mít?

K čemu je dobrý?

Život je velmi nepředvídatelný a člověk musí počítat se vším. Ze dne na den se vám rozbije lednice, pračka nebo vám vypadne jeden ze příjmů. Právě pro takové události existuje finanční polštář, kterým vám dá jistotu, že i takové období zvládnete bez starostí navíc.

Ideální výše finanční rezervy je taková, že vám pokryje nezbytné životní výdaje po dobu půl roku. Mezi nezbytné výdaje patří nájem, platba energií a náklady na potraviny.

Jak si finanční polštář vytvořit?

Abyste si postupně na rezervu našetřili, odkládejte si každý měsíc nějaké procento ze své výplaty. Ideálně by částka měla tvořit 10 % z vašich příjmů. Bohužel se zdražováním služeb, energií i potravin pro některé není možné, aby si takové procento odkládali. Důležité je, abyste si zkrátka alespoň nějakou část odložili. Vaše budoucí já vám za to velmi poděkuje.

Přečtěte si také: Obchodování s EXTÉRIA MARKET je snadné.

Založte si spořicí účet

Peníze si neodkládejte někam pod polštář. Vytvořte si spořicí účet, na kterém se vám vaše úspory zúročí. Další výhodou je, že vám tento účet zabrání zbytečně utrácet. Až budete mít tuto krátkodobou rezervu, můžete začít uvažovat o tom, jak si uspoříte peníze do delší budoucnosti.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..