firma rodina

Co když se vám z firmy stane rodina?

Doby, kdy jste museli vašemu nadřízeného striktně vykat a být úslužní za každou cenu, pomalu ale jistě mizí. Stále více proniká do světa práce přátelskost až familiárnost. Jaké výhody může mít váš dobrý vztah se svými zaměstnanci. A co když se vám z firmy stane rodina?

Rodina jako motivace

Jednoznačnou výhodou toho, že se budete ke svým zaměstnancům chovat jako k přátelům, je to, že jim začne na dané práci záležet mnohem více. Zaměstnanci, kteří se cítí ve své práci dobře a vidí ocenění od svého šéfa, také pilněji pracují, jsou produktivnější a mají větší snahu a motivaci se posunovat dál. Na firmě jim začne záležet stejně jako vám a bude pro ně srdeční záležitostí. Zkrátka díky takovým vztahům a důvěře mají pocit, že firma je i jejich.

Loajalita

Právě důvěra vám umožní smazat některé hranice. Zaměstnanci vám budou loajální, a když už se vyskytne nějaký problém, pravděpodobně vám o něm rovnou řeknou. Určitě si vybavíte pocit, kdy jste zkrátka měli strach něco svému nadřízenému říct nebo přiznat.

Pohodové pracovní prostředí

Nikdo nemá rád práci v napjaté atmosféře plné pomluv a nevraživosti. Do zaměstnání a na své kolegy se přece můžete těšit. Vždyť s nimi trávíte velkou část svého dne, roku i života. Zamyslete se nad tím, jestli se spolu opravdu bavíte, o čem a zda to nejsou jen prázdné fráze, aby v místnosti nebylo ticho.

Přečtěte si také: Rychlé protažení v kanceláři.

Všudypřítomná kreativita

Víc hlav víc ví a kolegové se s vámi jistě rádi podělí o jejich nápady na zlepšení nebo posunutí firmy zase o kus dál. A to je přesně to, co potřebujete – neustálou kreativitu, abyste nesetrvali na jednom místě. F

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..