rychlé protažení v kanceláři

Rychlé protažení v kanceláři

Sedíte v práci u počítače celý den bez většího pohybu? Sezení u počítače samozřejmě nejvíce odnášejí záda, ale nesmíme zapomenout ani na ruce a nohy, které po celém dni bez pohybu tuhnou. Pojďme si ukázat rychlé cviky, za které vám vaše záda jistě poděkují.

Protažení rukou

Pokud převážnou část dne píšete na počítači, můžete se časem potýkat s takzvaným syndromem karpálního tunelu. Projevuje se mravenčením a brněním prstů. Díky jednoduchým cvikům se přitom těmto potížím můžete vyhnout. Stačí se posadit, narovnat záda a předpažit ruku otočenou dlaní dolů. Druhou rukou uchopíte bříška prstů a jemně zatáhnete směrem nahoru. Vydržte asi 20 sekund a poté ruce vyměňte.

Protažení nohou

Paradoxně sezení celý den vašim nohám také rozhodně neprospívá a je potřeba je protáhnout. Stačí občas nohy pod stolem alespoň natáhnout nebo se krátce projít. Můžete také zvednout chodidlo zhruba do výšky 30 centimetrů a nohu ve vzduchu podržte. Po 20 sekundách nohy vystřídejte.

Záda

Záda samozřejmě trpí při celodenním sezení nejvíce. Přitom je velmi jednoduché je během pracovní doby alespoň trochu rozhýbat. Stačí, když narovnáte záda, díváte se před sebe a poté začne hlavu pomalu přiklánět na jednu stranu směrem k rameni a poté na druhou.

Páteř si protáhnete tím, že se postavíte nohama na šířku ramen a poté se dlaněmi zapřete o bedra. S nádechem se začněte mírně zaklánět, poté se vraťte do vzpřímené polohy.

 

Všechny cviky zvládnete hravě v kanceláři, tak neváhejte a zkuste své tělo během náročného pracovního dne trochu rozhýbat!

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..