copywriter

K čemu je copywriter a proč ho potřebujete?

Copywriter je rozšířený pojem, ale víte doopravdy, co znamená? Copywriter by měl být mistrem v tvorbě textů propagačního charakteru. Může vám vydělat velké množství peněz jen za užití těch správných slov. Jsou to právě copywriteři, kteří dost často přicházejí na slogany značek.

Profesionální copywriter?

To, že copywriter „jen“ píše, není pravda. Musí mít alespoň základní znalosti SEO, tedy optimalizace pro vyhledávače. Navíc musí umět naházet do textu co největší počet klíčových slov a frází, které by lidé mohli na internetu vyhledávat. Zároveň množství klíčových slov musí rovnoměrně zařadit do textu tak, aby nepůsobil jak od analfabeta.

Copywriter se také musí umět naladit na vlnu vašich zákazníků, napsat jim to, co chtějí slyšet, způsobem, který je jím blízký, zahrát jim na city. Je to vlastně sběratel informací, protože jen pomocí správných znalostí o všech různých proměnných vám může textem na webu, sociálních sítích nebo prostřednictvím e-mailingu velmi zvýšit vaše zisky. Text je to, co vás prodává.

Cena za copywritera

Způsob vytváření částky za své služby může být u každého copywritera jiný. Někteří si účtují za 1 NS, někteří dle času, který nad textem strávili, nebo vám mohou nabídnout celkovou cenu za projekt. Výše cen je také různorodá, platí ovšem, že opravdu schopný copywriter vám váš produkt prodá za každé situace, čímž na sebe i okamžitě vydělá.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..