Peníze ze zahraničí

Pomoc ze zahraničí podnikatelům i zaměstnancům

Zhruba 70 miliónů Evropanů nemá potřebné dovednosti a kvalifikaci pro zaměstnání a tyto osoby jsou tak vystaveny riziku chudoby a sociálního vyloučení. S ohledem na milióny nezaměstnaných lidí proto komise EU přijme deset opatření, díky kterým by se mělo zlepšit uznání dosažených dovedností a také jejich další rozvoj. Navíc by mělo dojít i k umožnění dospělým lidem s nízkou kvalifikací získat alespoň základní dovednosti čtení, psaní, práci s počítačem a matematickou gramotnost.

Na téma, jak může podnikání pomoci mezinárodní spolupráce, nedávno proběhlo v Berouně setkání podnikatelů Středočeského kraje s odborníky. Hlavním tématem diskuze bylo, jak a taky odkud úspěšně čerpat dotace.

 

Enterprise Europe Network

Tak se jmenuje služba, která je jednou z příležitostí. Enterprise Europe Network je mezinárodní síť podporující konkurenceschopnost a rozvoj podniků. Veškeré služby společně s analýzou, která poskytne nezávislý pohled na chod analyzované firmy, jsou nabízeny bezplatně. Nejdůležitější službou, nikoliv však jedinou, je poradenství v oblasti inovací a rozvoje nebo například ve vyhledávání vhodných zahraničních partnerů pro technologickou, výzkumnou a obchodní činnost.

„Síť je tvořena 600 partnerskými organizacemi, v nichž celkem více než 3000 odborníků na technologie a rozvoj podnikání poskytuje služby firmám v 63 zemích světa,“ vysvětluje Petr Hladík z Technologického centra Akademie věd ČR.

 

Evropské dotace na podporu vzdělání zaměstnanců

To je další možnost a příležitost. Zahraniční dotace na zvyšování kvalifikace obsahují mimo jiné i možnost čerpání 85% dotace na výuku jazyků a odůvodněně se mohou vztahovat i na tzv. měkké dovednosti. Od 1. června jsou dveře k získání dotací otevřeny opravdu všem a tak se mohou do programu přihlásit jakékoliv firmy od malých až po ty velké. Dotace tak mohou být dobrou a účinnou cestou ke zvyšování kvalifikace pracovní síly.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..