Wooden Land

Podnikání s dřevěnými hodinkami je hit

Své o tom ví i dvojice českých podnikatelů z Liberce, Jakub Šrejma a Richard Koubek. Ti si společně založili firmu Wooden Land, protože jim nevyšel obchod z Číny. Oba si totiž tyto unikátní dřevěné hodinky objednali z Číny. Dovoz se však nepodařil podle plánu. Místo dvou dorazily jedny a ještě k tomu rozlámané. Takovou nepodařenou koupi nechce zažít asi nikdo, ale přesto těmto dvěma pánům pomohla vybudovat vlastní podnikání. Koubek to nenechal být jen tak a sám se pustil do rozkládání a zkoumání celého těla a funkcí dovezených rozbitých hodinek. Poté vytvořil vlastní dřevěné tělo a vložil do nich mechanismus. A tak vznikly jeho první dřevěné hodinky, které sklidily velký úspěch.

 

Na co dovoz z Číny? Výroba probíhá i v Česku!

Oba pánové, i přes velkou konkurenci v rámci celosvětového měřítka, začali vyrábět vlastní kusy. Sází přitom na kvalitní českou ruční práci a větší možnost si tyto unikátní kousky ještě více personifikovat. Zákazník totiž může mít hodinky ze dřeva ze své vlastní zahrady, starého skateboardu nebo třeba zarážky do dveří. Je možné si do dřeva nechat vypálit datum či věnování. Takové hodinky pak jsou něčím, co je s vámi úzce spjaté.

Firma zatím v Liberci působí jen rok a půl, ale za tu dobu se podařilo prodat už sto kusů hodinek. A pokud máte strach, že se vám hodinky brzo poškodí, tak nemusíte. Záruku na své výrobky totiž poskytují doživotní. Při poškození dílku stačí hodinky poslat zpět a výrobci vám jej vymění.

 

Začínali v kuchyni a na rozjezd si půjčili

Z malého nápadu díky nepodařené objednávce se může stát prosperující podnikání. Proto se ani vy nevzdávejte svých nadějí. Zakladatelé Wooden Landu původně s výrobou hodinek začali doma v kuchyni. Na podnikání si půjčili a dnes se kromě svých původních prací – kadeřník a IT specialista – věnují také své dílně a vyrábí nádherné, klidně i personifikované dřevěné hodinky, jejichž výroba zabere asi dvacet hodin.

Wooden Land

Výroba dřevěných hodinek | Wooden Land

Ve světě je trend přírodních materiálů rozšířen a na internetu se tak vyskytují například dřevěné brýle, obaly na telefony nebo šperky. Je tak možné, že se s těmito věcmi budeme čím dál tím častěji stýkat i na českém trhu. Pro více informací o dřevěných hodinkách české značky se podívejte na web Wooden Landu.

2 Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..