franchising

Nebojte se podnikat pomocí franchisingu

Forem podnikání je dneska už opravdu mnoho. Do podnikání se v poslední době hrne čím dál více lidí a není se čemu divit – všichni se snaží mít na kontě potřebné peníze k tomu, aby jejich život byl lepší a podle jejich představ. Ale nikdo si v tu ránu neuvědomuje, že až se dosáhne té dané hodnoty, kterou chtějí mít na svém bankovním účtu, budou chtít mít víc a pak se octnou v nekonečném koloběhu života, který zkrátka jen tak neskončí. Je ale nutné podotknout, že do podnikání se lidí nehrnou tehdy, kdy se bojí. Přece jenom řada podnikatelů přijde na trh s tím, že sami nevědí, jak zaujmout lidi. Pokud to nevíte a přicházíte s novou značkou na trh, očekávejte krach. Jestliže však podnikat chcete, ale nechcete se na trhu ukázat s naprosto neznámou značkou, zaujměte s franchisingem.

Franchising byl donedávna naprosto neznámý způsob podnikání, do něhož se nehrnul takřka vůbec nikdo. Je to ale pochopitelné, protože před nedávnem nebylo do této formy podnikání zapojeno tolik firem, jako je tomu dnes. Dnes se už pomocí franchisingu rozkvétá nejedna velká společnost. Proto i vy buďte součástí tohoto kruhu lidí a zaujměte na trhu s již zaběhnutou firmou.

Co k tomu potřebujete?

Stát se franchisantem je naprosto jednoduché. Chce to mít jen základní kapitál a chce to vědět, k jaké firmě se chcete připojit. Franchising je založen na licenčních smlouvách, kdy si ujasníte podmínky, povinnosti a vše kolem fungování provozovny dané značky. Každá společnost má svůj jiný licenční poplatek, který se samozřejmě musí akceptovat. Oplátkou vám však pomůžou s rozjetím provozovny, dokonce mnohdy nakoupí vybavení a pomůžou s náborem zaměstnanců. Vy se tak dostanete už před předem nachystaný podnik, jehož jste najednou pánem.

Pokud si však myslíte, že u franchisingu budete vlastníkem provozovny vy stále až do smrti, pak se mýlíte. Většina společností dává tuto licenční smlouvu pouze na dobu určitou.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..